fbpx
Лайфхаки
Топ-10 ознак того, що ви занадто залежні від чужої думки

Тривожні дзвіночки, які сигналізують: варто попрацювати над самооцінкою, внутрішнім стрижнем і відповідальністю за своє життя.

1. Ви відмовляєтеся через чужих потреб від власних

Якщо у вас репутація людини, який завжди допоможе, ніколи не кине, душа компанії і найкращий у світі друг, проаналізуйте, якою ціною вам це дається.

Можливо, ви виявите, що все навколо давно сіли вам на шию і звісили ніжки, тому що ви готові рятувати оточуючих, відмовившись від власних планів і бажань.

Допомагати – нормально і правильно. Постійно діяти собі на шкоду, щоб про вас добре думали, все ж не варто. Навчіться говорити «ні» .

2. Ви постійно шукаєте схвалення

Ви не будете задоволені результатами праці, поки вас хтось не похвалить. Це може стосуватися як роботи, так і рутинних речей. Наприклад, ви повертаєтеся додому переодягнутися, тому що ваш образ зібрав мало лайків в Instagram, хоча відображення в дзеркалі радувало.

Будуйте свою самооцінку на об’єктивних показниках, а не на чужому схвалення. Наприклад, про ваш професіоналізм набагато більше скаже зростання продажів, ніж похвала начальника.

3. Ви намагаєтеся бути таким, яким вас хочуть бачити

У занадто залежить від чужої думки людини ситуація ще серйозніше. Якщо ви переробляєте себе для кожного співрозмовника, час пошукати внутрішній стрижень і вирішити, хто ви є.

Читайте також: КУЛІНАРНІ ЗВИЧКИ, ЯКІ МОЖУТЬ КOШТYВAТИ ВАМ ЗДОРОВ’Я

4. Ви постійно перекладаєте відповідальність за своє життя на інших

З одного боку, все логічно: навколишні так сильно впливають на ваше життя, що саме від їх слів і дій залежать ваші успіхи або невдачі. Але таку ситуацію навряд чи можна назвати здоровою.

Зріла особистість бере на себе відповідальність за своє життя і кожен вчинок оцінює з урахуванням можливих ризиків і наслідків.

5. Ви близько до серця приймаєте чужу думку, навіть якщо воно неконструктивно

Ви не сто доларів, щоб всім подобатися, але будь-який докір вибиває вас із колії. Коментар «все гуманітарії дурні» може змусити вас кинути улюблену роботу і піти в інженери, і ви вже збираєте на пластичну операцію, тому що в черзі хтось сказав, що варто «ось за цим носастенькім».

Вас оточують не тільки розумні люди , тому деякі слова оточуючих просто варто ігнорувати.

6. Ви боїтеся самотності

Через залежність від чужої думки у вас складається складна ситуація з власними внутрішніми орієнтирами. Тому можливість залишитися без зовнішнього модератора викликає паніку.

Зробіть свою думку пріоритетним для себе, і страх пройде.

7. Ви боїтеся робити щось самостійно

Ви відмовляєтеся від важливого проекту на роботі, відкладаєте на потім ідеї для хобі або бізнесу і вже забули, коли сміливо затівали щось нове і цікаве. Вами рухає страх невдачі, яка може виставити напоказ ваші слабкі місця.

Помилятися – це нормально. Іноді варто ризикнути, щоб досягти успіху.

8. Ви відчуваєте відповідальність за очікування інших

Залежна людина сприймає очікування інших людей як свої власні і дуже боїться їх не виправдати. І ось ви стаєте юристом, тому що так хотіли батьки, екстрено одружитеся, тому що друзі кажуть, що пора, і навіть в кафе замовляєте той же, що і ваш супутник.

Чужі очікування – це не ваші проблеми.

9. Ви не можете прийняти рішення без чужого поради

Якщо ви міняєте роботу або країну проживання, природно питати у близьких, що вони думають з цього приводу. Їхні думки допоможуть отримати більше аргументів «за» і «проти». Але, коли мова йде про повсякденні справи, потреба в чужих радах свідчить про залежність.

10. Ви приймаєте будь-шепіт за спиною на свій рахунок

Коли люди навколо базікають і сміються, вам здається, що вони обговорюють вас. Обговорюють і засуджують , природно, як інакше. Але більшості людей просто немає до вас справи, як би прикро це не звучало.

Джерело.

Related Post