fbpx

Ціни знову ростуть: де товари дешевші в Україні

Найнижча вартість продуктів – на заході нашої країни. В Україні триває зростання цін на найпопулярніші товари і послуги, про це говорять дані Держслужби статистики за січень. Найбільше подорожчали яйця, сало і овочі з борщового набору.

А за підсумками лютого експерти обіцяють зростання цін на борошно, вершкове масло і поки ще відносно дешевий цукор.

Ціни

Ціни піднялися майже на всі позиції, які моніторять фахівці Держстату, а інфляція в січні виявилася в 1,5 рази вище грудневої, досягнувши 1,5%, що в річному обчисленні дає 18% зростання цін при запланованих владою 8%. Втім, економісти прогнозують, що в лютому темпи інфляції зменшаться вдвічі – до 0,7-0,8%.

Як видно з інфографіки, серед найпопулярніших продуктів найбільше за місяць подорожчали яйця – на 3,5%, або на 1 грн/десяток. Розкид цін по регіонах великий: якщо в Києві десяток яєць коштує понад 30 грн (+55 коп.), То на Житомирщині вони на 5 грн дешевше.

Майже така ж різниця і на кілограмової буханці хліба між Донецькою (17,29 грн) і Тернопільській (12,79 грн) областями. Тернопільщина з її найнижчими в країні зарплатами стала в січні і найдешевшим регіоном України.

Хоча, наприклад, найдоступніше м’ясо зараз на Донбасі, де зарплати одні з найвищих, – свинина там дешевше 100 грн/кг, це на 13% нижче, ніж в середньому по країні.

Дорогі продукти на Закарпатті – свинина коштує майже 123 грн/кг, цукор більше 19 грн/кг. Зате практично повсюдно подешевшали цукор і гречка, а також горілка (на 27 коп за 0,5 л). Ціни на ліки, спиртне і сигарети у всіх регіонах приблизно однакові.

Читайте також: НОВА ЗAГPOЗA: ФАЛЬШИВІ ГРОШІ З’ЯВИЛИСЯ НАВІТЬ В БАНКОМАТАХ

Наприклад, антибіотики українського виробництва коштують 13-14 грн за 10 таблеток, знеболюючі – 7-8 грн за 10 таблеток, але вони подорожчали, в залежності від регіону, на 1-5%. Пачка сигарет з фільтром медіум-класу обійдеться в середньому в 27 грн, 0,5 л горілки – 81 грн.

Експерти

Директор Асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко назвав нам топ-5 найбільш подорожчали продуктів, як в гривнях, так і у відсотках:

“У грошах найбільше подорожчало сало – на 3,5 грн/кг, або до 110 грн/кг, – підрахував Дорошенко. – Далі йдуть яловичина – на 2,8 грн/кг (до 117 грн), філе курки – на 2 грн (до 91,5 грн/кг), далі яйця і тушка курки (+1 грн за десяток або кіло).

У відсотках: подорожчали борщнабор (на 10-16%) і пшоно (5%). З продтоварів найвище зростання цін на бензин – 4,6%, або +1,5 грн/л”.

Дорошенко обіцяє зростання цін в лютому на вершкове масло, борошно і цукор – від 0,5 до 1 грн/кг.

Бензин уже почав дешевшати, і зниження цін на нього продовжиться, впевнений директор консалтингової групи “А-95” Сергій Куюн:

“За нашими розрахунками, у другій декаді лютого роздрібна вартість бензину А-95 може знизитися на 70 коп. – до середніх значень 29,75 грн/л. У випадку прискореного зниження нафтових котирувань і курсу валют можна очікувати і більш швидке зниження цін”.

А ось сигарети і спиртне будуть тільки дорожчати, впевнені експерти Нацбанку. За їхніми розрахунками, тютюн в цьому році додасть 18%, алкоголь – 11% через подальше зростання акцизів.

Так як акцизи у нас повинні вирости до 2020 року до європейських, то 0,5 л горілки подолає через три роки психологічну цінову планку в 100 грн.

Джерело.

You cannot copy content of this page