fbpx
Суспільство
«Цього — залишаємо, нapoдимo собі ще»: українці відмовляються від нoвoнароджених дітей

Українці залишають у пoлoгoвиx будинках майже по 400 дітей у рік. В Україні зростає кількість новонароджених, від яких в пoлoгoвoму будинку відмовляються батьки. Про це повідомила прес-служба Міністерства охорони здоров’я.

«Кількість дітей, від яких відмовилися батьки в акушерських стаціонарах в 2015 році становить 352 дитини, в 2016-м — 388», — повідомив нам прес-центр МОЗ.

До цього додали, що в найближчі тижні з’явиться статистика вже за 2017-й.

Озвучують медики та інші цифри — за останні роки в Україні нарахували близько 2-3 млн сімейних пар, які не можуть мати дітей. А в Мінсоцполітики додають, що в країні налічується не менше 70 тис. дітей-сиріт (без урахування окупованих територій Донбасу і Криму).

Як розповів  один з волонтерів, одесит Андрій Танцюра, який допомагає бійцям і «за сумісництвом» кинутим діткам, лише у відділенні Одеської дитячої обласної лікарні знаходиться семеро новонароджених отказнічков.

За його словами, далеко не завжди батьки, які відмовляються від дітей, — це потребують громадяни.

«Серед дітей є і така дівчинка, у якої діагностували пapeз дiaфрагми. Малятко не може самостійно дихати, лише за допомогою штучної вентиляції легенів.

Так ось, ці батьки, судячи із зовнішнього вигляду, люди далеко не бідні, так і заявили лікарям:» Ми залишаємо, народимо собі ще здорову дитину, а з цим робіть що хочете … «, — розповів  Танцюра.

Читайте також: ПОТРІБНО ЩЕ ТРОХИ ПОТЕРПІТИ: КОЛИ УКРАЇНЦІ ЗАЖИВУТЬ КРАЩЕ

І додав, що після того, як від них відмовилися батьки, ці діти стикаються з новими труднощами. За словами волонтера, найчастіше таким малюкам не вистачає ліків.

“Мені відомі випадки, коли медики купували відсутні ліки за свої гроші. Або ж ліками з недоношеними дітьми діляться батьки інших дітей.

Все це відбувається через те, що місцева влада через брак фінансування закуповують лише елементарний набір медикаментів, найпростіший”, — говорить волонтер.

Саме тому, каже Танцюра, багато волонтерів останнім часом змушені переключатися з допомогою армії на порятунок таких людей.

«Вікна життя»: 10 дітей за 9 років

За останні 9 років у великих містах місцева влада не раз відкривали так звані «вікна життя» — пункти анонімного прийому дітей, від яких відмовляються їхні батьки. Такі «вікна» (як правило, по одному-два в місті) були по черзі відкриті у Львові, Луцьку, Снятині (Івано-Франківська область), Павлограді, Борисполі, Києві, Харкові та Одесі.

Нагадаємо, такі «вікна» є бокси на території лікарень, куди жінка може покласти свого небажаної дитини, і при цьому її не зніматимуть відеокамери. Це нововведення почали впроваджувати для того, щоб виключити випадки, коли жінки залишали своїх дітей у небезпечних для їхнього життя місцях — на звалищах або просто під дверима.

Але за всі ці роки число залишених в «бебі-боксах» малюків в Україні не перевищило і десятка, хоча буквально на днях у Львові в «вікні життя» було знайдено немовля.

Джерело.

Related Post

facebook