fbpx
Breaking News
Уявляєш, у нього вже 10 років коханка є! Одна і та ж, а я навіть нічого і не підозрювала. 10 років! Він так просив сина, що я здалася. А в цей час у нього ця Танька була. І що він у ній знайшов? Старша нас на три роки, а ще вона наpoдила моєму чоловікові дочку, якій вже 4 роки
Цe сирне печиво колись часто пекла моя мама. Настав час, що я сама щовихідних думаю, чим же здивувати своїх дітлахів. Цей рецепт виручає мене, коли геть немає часу, а діткам хочеться солоденького до чаю!
– Скільки ти сьогодні моїх грошей витратила? Розкажи нам, про життя бабське, халявне! – сказав Сергій і смикнув дружину за фартух. Таня різко вдapила рукою по столу та дістала з шафи конверт і кинула на стіл, тут і з’ясувалася вcя прaвда
Нереально просто готується! А яке ж смачне і гарне!..
Запаморочливо смачний апельсиновий десерт за 10 хвилин – моя паличка-виручалочка! Завжди знаю, чим при мінімумі часу здивувати гостей!
Суспільство
Тимофіїв день 4 лютого: чого категорично не можна робити

4 лютого відзначається народне свято – Тимофіїв день. Для православних віруючих це дата вшанування пам’яті святого апостола від 70-ти і першого єпископа Ефеса Тимофія. Джерело

У народі це свято прозвали Тимофій – напівзимник, так як за старим стилем свято припадає на 22 січня – середину зими.

Тимофіїв день 4 лютого: заборони і прикмети свята

Незважаючи на те, що половина зимової пори була позаду, розслаблятися заборонялося. «Тимофій збиває ріг зими», – так говорили наші предки.

На честь цього святого на Київській Русі придумали поняття — тимофіївські морози. Прийнято вважати, що саме з Тимофія починалися люті хуртовини та завірюхи.

Також про морози люди складали безліч приказок: «Тимофіївський мороз півзими з собою уніс»; «Афанасій-мороз морозить ніс, а ти чекай на Тимофія дощі».

З цим погодним явищем було пов’язано і кілька прикмет: якщо у мороз «пітніє» скло — це до потепління; якщо по склу біжать візерунки — холоди триватимуть ще довго.

Ще народ дивився на небо: якщо видно сонце — значить, весна буде рання. Зате снігопад на Тимофія обіцяв хороший врожай пшениці.

Читайте також: Названий секрет щастя для кожного знака зодіаку

Пасічники в цей день уважно спостерігали за бджолами. Потрібно було прислухатися до звуків з вулика.

Якщо дзижчали комахи тихо, значить все йде добре; якщо ж гудіння було гучним, то в бджолиній сім’ї не все гаразд.

Господарі на Тимофія перевіряють льохи та комори. Важливо, щоб зерна, овочів та кормів для худоби вистачило до нового врожаю. Об’їдатися і витрачатися даремно було заборонено.

Якщо господарі бачили, що запаси мізерні, доводилося економити. З цього приводу говорили: «До весни мужику важче — хліб у засіках міліє».

Серед молодих дівчат існувала традиція у цей день кататися з гірок на донцях, на яких пряли льон і вовну. При цьому дивилися: хто далі прокотиться — у тої в господарстві і вродить льон.

Related Post