fbpx
Світ
У Фінляндії виявили нове джерело їжі для людства: вчені

Вчені придумали незвичайний спосіб «перетворювати» неїстівне в їжу.

Вчені з Інституту природи в Фінляндії запропонували для боротьби зі зростаючим голодом на Землі використовувати, тирса з деревини як джерело їжі. Група дослідників створила проект MonoCell з випуску з деревної тирси одноклітинного білка.

Планується, що такий білок підійде як корм для риб на промислових фермах, що дозволить не використовувати для цих цілей їжу, яку можуть вживати люди.

«Ми могли б використовувати для цього картоплю чи кукурудзу, але краще ними нагодувати людей. Наприклад, в США з картопляного крохмалю роблять біоетанол, а на планеті безліч людей страждає від голоду. Я проти того, щоб з їжі робити паливо», — зазначив керівник проекту Рісто Корпінен.

Читайте також: ОПАЛЕННЯ КОШТУВАТИМЕ ВШЕСТЕРО ДЕШЕВШЕ: КИЇВСЬКІ НАУКОВЦІ РОЗРОБИЛИ ПРИЛАД, ЩО ЗДАТНИЙ ПОЗБАВИТИ УКРАЇНУ ГАЗОВОЇ ЗАЛЕЖНОСТІ

На лісопереробних підприємствах Фінляндії щороку проводиться близько 3,3 млн кубічних метрів деревної тирси. Значна частина йде на випуск целюлози і електричної енергії, але багато тирси збирається як відходи і гниє.

Згідно з прогнозами, кількість голодуючого населення на Землі збільшиться на 2 млрд людей до 2050 року. Брак їжі буде рости через зниження обсягу орних площ. Раніше група американських вчених з продовольчих організацій повідомляла, щопрімерно через 30 років в світі може настати голод по всій планеті.

Вчені також стверджують, що близько 31% людей в світі нераціонально використовують продукти харчування, викидаючи залишки їжі, яку все ще можна використовувати в їжу. Дослідження ООН свідчать, що третина виробленої їжі потрапляє в сміттєву корзину.

При цьому виробники продуктів не залишають спроби знайти альтернативні джерела їжі для людства. Протягом останніх десятиліть активно розвиваються ферми комах, яких пропонують вживати як джерело білка.

Наприклад, в Швейцарії вперше в Європі законодавчо дозволили продаж продуктів з цвіркунів, коників і борошняних черв’яків .

Джерело.

Related Post

facebook