fbpx
Суспільство
“У нас збочений культ сім’ї”: Святослав Вакарчук назвав неочевидного пособника корупції в Україні

Український музикант, лідер групи “Океан Ельзи” Святослав Вакарчук вважає, що українці не повинні обмежувати своє коло довіри сім’єю.

Своїми поглядами Вакарчук поділився в інтерв’ю “Радіо Аристократи”.

“В Україні є проблема – вузьке коло довіри. Українське коло довіри обмежується власною сім’єю. Це – велика драма або навіть трагедія для суспільства, що прагне побудувати демократичне, вільне суспільство. Коло довіри має бути розширене до громадськості, міста і до кожного жителя країни. Ти повинен довіряти людині, яка живе з іншого боку країни – і ментально, і інтуїтивно – апріорі так само близько, як ти комусь довіряєш”, – сказав Вакарчук.

За його словами, культ сім’ї підживлює корупцію.

“У нас дещо перекручений культ сім’ї, який фактично підживлює корупцію. Будь-який чиновник каже: “Інтереси моєї сім’ї – найголовніше, тому я грабуватиму державу, щоб моїм дітям було добре”, – розповів Вакарчук.

За словами музиканта, члени сім’ї часом навіть ображаються на людину, якщо вона “не виносить із заводу те, що інші” – тобто відмовляється від корупційних дій в ім’я рідних.
“Якщо ми будемо опиратися тільки на сім’ю, нами керуватимуть “згори”. Суспільство повинно мати горизонтальну систему довіри”, – заявив Святослав.
Крім того, за словами музиканта, всередині сім’ї батьки не повинні бути беззаперечними авторитетами, а дитину необхідно виховувати таким чином, щоб вона вміла вільно міркувати.

Читайте також: Розумний годинник преміум-класу

Джерело.

Related Post