fbpx
Економіка
У Німеччині відповіли на претензії України щодо OPAL

Влада ФРН вважає важливими поставки газу з Росії, але обіцяють не забувати і про інтереси України.

Німеччина зацікавлена в збереженні безпечного транзиту газу через територію України і в пошуку альтернативних Росії постачальників блакитного палива. Однак поставки “Газпрому” і далі будуть вкрай важливі для країни. Про це заявив державний міністр у справах Європейського Союзу Міністерства закордонних справ Німеччини Майкл Рот.

“Росія буде продовжувати відігравати важливу роль в якості постачальника газу. Як очікується, Німеччина в середньостроковій перспективі потребуватиме російського газу. Тим не менш, ми враховуємо політичні проблеми наших партнерів у Європі, ставимося до цього питання серйозно. Тому довгострокова безпека транзиту газу через Україна і розширення співпраці з іншими країнами-постачальниками для нас є важливими пріоритетами”, – сказав він.

Рот також нагадав, що понад 95% нафти і більше 90% газу, що використовується в Німеччині, мають іноземне походження. Виходячи з цього, ключем до надійного енергозабезпечення країни є диверсифікація постачальників і маршрутів постачання енергоносіїв.

Як повідомлялося, раніше МЗС України заявив, що рішення Єврокомісії про розширення доступу Росії до газопроводу OPAL без узгодження питання з Україною є порушенням Угоди про асоціацію.

Читайте також: НЕВДАЛЕ ВБРАННЯ, ПОГЛАДШАЛА АБО ВАГІТНІСТЬ: АНІ ЛОРАК ЗДИВУВАЛА ШАНУВАЛЬНИКІВ

Джерело.

Related Post