fbpx
Економіка
У потягах більше не буде пір’яних подушок: як зміниться “Укрзалізниця”

У потягах з’явиться Wi-Fi, вакуумні туалети, ролети на вікнах, а назви станцій та оголошення будуть вказуватися лише українською та англійською мовами.

Українські залізничні перевезення очікує нова реформа – гігієнічна. Це означає, що в наших потягах скоро не буде пір’яних подушок і фіранок на вікнах, заявив міністр інфраструктури Володимир Омелян. “Відмовимося від подушок “на пір’ї” і ковдр у пилу. Буде введено євросервіс, який відповідатиме гігієні і зручності. І знімемо фіранки. Будуть ролети на вікнах”, – зазначив він в соцмережах.

Зміни торкнуться і капремонту вагонів: в цьому році планується привести в порядок до 100 одиниць, в наступному – 200! “Будуть сучасні вагони, з вакуумними туалетами. Начебто є рішення про безперебійну роботу Wi-Fi в потягах і впровадження е-квитка в електричках”, – зазначає Омелян.

А вже в грудні 2016-го всі квитки, назви станцій, оголошення, інформація на табло будуть вказуватися лише українською та англійською мовами. Експерт у сфері транспорту Олександр Кава вважає, що плани МІУ в принципі реалістичні: “Можна відремонтувати 100-200 вагонів на рік, адже парк УЗ становить 4000 одиниць. Потрібно замінювати і пір’яні подушки – вони можуть викликати алергію. А ось запуск Wi-Fi складніший в реалізації, оскільки кожен вагон потрібно обладнати передавачем і встановити базові станції біля залізниці. І на такий проект потрібен мінімум рік. Але головне питання – фінансування. В ЄС проекти оновлення і модернізації пасажирських перевезень на залізниці зазвичай фінансує уряд за рахунок держбюджету, а у нас УЗ ледве зводить кінці з кінцями і сама є донором для бюджету”.

Читайте також: “ГРУЗИНСЬКА МРІЯ” ПЕРЕМАГАЄ НА ВИБОРАХ У ГРУЗІЇ

Джерело.

Related Post