fbpx

У Раді пропонують обмежити військовий стан окремими територіями

Верховна Рада може обмежити дію указу президента про введення воєнного стану окремими територіями.

За таке обмеження, народний депутат України (фракція “Самопоміч”), член комітету ВР з питань національної безпеки і оборони Тарас Пастух , буде виступати “Самопоміч” в ході розгляду питання про введення воєнного стану. Джерело

“Ухвалення закону України про затвердження указу президента, яким вводиться військовий стан – компетенція Верховної Ради. І ми можемо викласти перший пункт законопроекту в своїй редакції.

Ввести військове положення не на всій території України, а на територіях областей, що межують з Російською Федерацією. Включивши в закон навіть список цих територій.

Це абсолютно в силах Верховної Ради. Ми, не виходячи за рамки повноважень і підтримуючи позицію президента, просто частково обмежуємо його бачення”, – сказав Тарас Пастух.

За його словами, президенту запропонують обмежити введення воєнного стану територіями України, що межують з Російською Федерацією.

Читайте також: ПОГОДА НА ПОЧАТОК ТИЖНЯ: ЖAXЛИВI МОРОЗИ І СНІГОПАДИ ПAPAЛIЗYЮТЬ ПОЛОВИНУ КРАЇНИ

“Донецька, Луганська області, частина Харківської, Запорізька, Херсонська, Одеська області – це ті області, прикордонні райони в яких потрібно посилювати”, – сказав народний депутат.

Як зазначив Тарас Пастух, позиції різних фракцій в цьому питанні дуже схожі.

“Можливо, трохи відрізняються формулювання, але ідейно вони дуже схожі. Тому, якщо дати 15 хвилин попрацювати над текстом і потім поставити на голосування, думаю, підтримка буде велика.

Але головне – це знайти порозуміння з цього питання з автором законопроекту, тобто головнокомандуючим. Тому що коли парламент дасть згоду не введення воєнного стану, вся відповідальність ляже на нього”, – сказав Тарас Пастух.

Ще одна пропозиція, з яким виступила фракція “Самопоміч” – обмежити термін воєнного стану 30 днями. Нагадаємо, що президент Петро Порошенко вже виступив із заявою, в якому запропогував парламенту підтримати введення воєнного стану строком на 30 днів .

Тепер справа залишилася за Верховною Радою, яка поки що не поспішає приймати рішення. Дивіться онлайн-трансляцію позачергового засідання парламенту .

You cannot copy content of this page