fbpx
Без рубрики
Україна відмовилася брати участь в Євробаченні

У 2018 році міжнародний пісенний конкурс “Дитяче Євробачення” вперше в історії пройде без України: все через нестачу фінансування, яке сягло критичних позначок.

Як повідомляє “Суспільне мовлення”, аби взяти участь в Дитячому Євробаченні, телерадіокомпанії необхідно викласти шалені суми на проведення відбіркового етапу, а також зробити обов’язковий внесок організатору музичного заходу -Європейській мовній спілці – за саму можливість змагатися.

У цьому році Національная суспільна телерадіокомпанія вперше не має можливості профінансувати виробництво відбіркових турів, сплатити внесок, та взяти на себе усі інші обов’язкові витрати.

Коли в уряді розписували бюджет на 2018 рік, для НСТУ виділили лише 776 мільйонів: ця сума не здатна покрити поточні операційні виплати компанії до кінця року, оскільки це вдвічі менше, аніж гарантується українським Законом “Про суспільне телебачення і радіомовлення України”.

Читайте також: ДОРОГО ОБІЙДЕТЬСЯ: УЛЮБЛЕНЕ МІСЦЕ УКРАЇНСЬКИХ ЗАКОХАНИХ СТАНЕ ПЛАТНИМ

В документі говориться, що бюджет НСТУ має становити 0,2% видатків загального фонду Державного бюджету України за попередній рік, тобто 1,54 мільярди гривень.

НСТУ є наймолодшим європейським Суспільним мовником і за дослідженням Європейської Мовної Спілки – найменш фінансованим.

Критична ситуація незаконного недофінансування не залишає компанії жодних коштів не лише на оплату трансляції самих каналів, виробництво програм, закупівлю прав на спортивні події світового масштабу.

Але й на сплату обов’язкових внесків та платежів, не кажучи вже про необхідну модернізацію усіх регіональних та всеукраїнських теле- й радіоканалів Суспільного.

Джерело.

Related Post

facebook