fbpx
Політика
Україна здолала останню перешкоду на шляху до “безвізу”

Україна, Грузія і Косово подолали останнє велике перешкоду на шляху до скасування віз з державами Євросоюзу. Європейський парламент у четвер, 15 грудня, переважною більшістю голосів схвалив новий механізм безпеки, який повинен запобігти зловживанням безвізовим режимом громадянами цих країн. За ухвалення відповідного документа висловилися 485 євродепутатів, проти були 132, а 21 утримався, повідомляється на сайті Європарламенту, передає Deutsche Welle.

Ще до голосування Євросоюз на різних рівнях констатував, що Україна, Грузія і Косово успішно виконали всі критерії для скасування візового режиму. Рішення про скасування, проте, довгий час затримується. Його має ухвалити Рада ЄС на рівні міністрів закордонних справ.

Нагадаємо, механізм припинення безвізового режиму викликав гострі суперечки, але в підсумку його вдалося узгодити. Він значно простіший, ніж той, що діяв досі. Згідно з новими правилами, як окрема країна-член ЄС, так і Єврокомісія має право ініціювати призупинення безвізового режиму на шість місяців. Тепер підставою для цього можуть бути не тільки надзвичайні обставини, а й зростання міграційного потоку і числа бажаючих отримати політичний притулок.

Єврокомісія повинна регулярно звітувати перед Європарламентом в тому, чи продовжує країна, для якої були скасовані візи, виконувати відповідні критерії, особливо в сфері захисту основних прав і свобод людини.

Читайте також: СУД ДОЗВОЛИВ ЗАТРИМАТИ ЯНУКОВИЧА

Джерело.

Related Post