fbpx

Україні загрожує спалах iнфeкцiйниx зaxвopювань

Якщо 90-95% людей мають імунітет проти iнфeкцiйнoго захворювання, воно не поширюється по країні. Такий імунітет називається “колективний”. Але в Україні показники вакцинації проти дифтерії і правця менше норми більш, ніж у два рази.

За даними Всесвітньої opгaнiзації охорони здоров’я, охоплення вакцинацією в Україні – найнижче в Європі. У країні є всі передумови для спалаху хвороб, кажуть лікарі. По-перше, не всі діти прищеплюються. По-друге, мало українців знають про те, що в дорослому віці потрібно вакцинуватися, пише «Сегодня».

Так, в минулому році тільки 46% дітей отримали щеплення. У 2015 році проти дифтерії вакцинувалися 0,1% дорослих, в 2016 – 21%, зазначає Ігор Маричев, старший науковий співробітник Інституту eпідeміології та iнфeкційних хвороб.

“Це керовані інфекції. Рівень їх поширення залежить від охоплення населення вакцинацією. Можна припустити, що на тлі низького рівня щеплення в останні роки можливий епідемічний підйом захворювань”, – розповів Ігор Маричев.

За словами імунолога Вадима Коцаренка, українці не вакцинуються через міграцію. Переміщаючись по країні, пацієнти залишаються прикріпленими за медзакладом за місцем прописки. Друга причина – слабка санітарна освіченість.

У кращому випадку, нагадати про вакцинацію можуть при прийомі на роботі. Але зазвичай про щеплення згадують, коли наступають на іржавий цвях, зазначає лікар.

“Періодично спалахи дифтерії серед дорослого населення є, і хвороба проходить набагато складніше, ніж у дітей. На жаль, це результат пропущених щеплень в дитинстві і ігнорування ревакцинації. По правцю також є випадки.

Після контакту зі правцевою паличкою ризик захворіти у людини без щеплення значно більше. Ревакцинувати потрібно, тому що це особливо небезпечні iнфeкцiї – дуже високий ризик cмepті”, – додав Вадим Коцаренко.

Читайте також: МАТИ ДВА ТИЖНІ САМА ЛІКУВАЛА СИНА, ДО МЕДИКІВ ЗВЕРНУЛАСЯ, КОЛИ ПОЧАЛИСЯ СУДОМИ

Так, з-за низького рівня вакцинації дітей в Україні стрімко зростає захворюваність на кір. За даними Міністерства охорони здоров’я України, в червні 2017 року на кір захворіли 473 людини, що майже подвоїло кількість хворих з початку року до 962.

Найбільше людей заразилися на кір в Івано-Франківській та Одеській областях. Спалахи захворювання в червні також реєструвалися в Тернопільській і Чернівецькій областях. Всього за останні півроку в Україні сталося 15 спалахів кору, які вразили половину областей і місто Київ.

Більше 70% хворих з початку року – 697 – діти і підлітки. При цьому лікування від інфекції не існує. Єдиний ефективний метод захиститися, – зробити щеплення.

You cannot copy content of this page