Україна
Україні загрожує спалах iнфeкцiйниx зaxвopювань

Якщо 90-95% людей мають імунітет проти iнфeкцiйнoго захворювання, воно не поширюється по країні. Такий імунітет називається «колективний». Але в Україні показники вакцинації проти дифтерії і правця менше норми більш, ніж у два рази.

За даними Всесвітньої opгaнiзації охорони здоров’я, охоплення вакцинацією в Україні – найнижче в Європі. У країні є всі передумови для спалаху хвороб, кажуть лікарі. По-перше, не всі діти прищеплюються. По-друге, мало українців знають про те, що в дорослому віці потрібно вакцинуватися, пише «Сегодня».

Так, в минулому році тільки 46% дітей отримали щеплення. У 2015 році проти дифтерії вакцинувалися 0,1% дорослих, в 2016 – 21%, зазначає Ігор Маричев, старший науковий співробітник Інституту eпідeміології та iнфeкційних хвороб.

Реклама

«Це керовані інфекції. Рівень їх поширення залежить від охоплення населення вакцинацією. Можна припустити, що на тлі низького рівня щеплення в останні роки можливий епідемічний підйом захворювань», – розповів Ігор Маричев.

За словами імунолога Вадима Коцаренка, українці не вакцинуються через міграцію. Переміщаючись по країні, пацієнти залишаються прикріпленими за медзакладом за місцем прописки. Друга причина – слабка санітарна освіченість.

У кращому випадку, нагадати про вакцинацію можуть при прийомі на роботі. Але зазвичай про щеплення згадують, коли наступають на іржавий цвях, зазначає лікар.

«Періодично спалахи дифтерії серед дорослого населення є, і хвороба проходить набагато складніше, ніж у дітей. На жаль, це результат пропущених щеплень в дитинстві і ігнорування ревакцинації. По правцю також є випадки.

Після контакту зі правцевою паличкою ризик захворіти у людини без щеплення значно більше. Ревакцинувати потрібно, тому що це особливо небезпечні iнфeкцiї – дуже високий ризик cмepті», – додав Вадим Коцаренко.

Читайте також: МАТИ ДВА ТИЖНІ САМА ЛІКУВАЛА СИНА, ДО МЕДИКІВ ЗВЕРНУЛАСЯ, КОЛИ ПОЧАЛИСЯ СУДОМИ

Так, з-за низького рівня вакцинації дітей в Україні стрімко зростає захворюваність на кір. За даними Міністерства охорони здоров’я України, в червні 2017 року на кір захворіли 473 людини, що майже подвоїло кількість хворих з початку року до 962.

Найбільше людей заразилися на кір в Івано-Франківській та Одеській областях. Спалахи захворювання в червні також реєструвалися в Тернопільській і Чернівецькій областях. Всього за останні півроку в Україні сталося 15 спалахів кору, які вразили половину областей і місто Київ.

Більше 70% хворих з початку року – 697 – діти і підлітки. При цьому лікування від інфекції не існує. Єдиний ефективний метод захиститися, – зробити щеплення.

Реклама

Реклама

Реклама

Related Post

facebook