Суспільство
Українські школи очікують нововведень: відмовитися від звичного слова «батьки»

Вчителям запропонували відмовитися від звичного слова «батьки».

«Мама мила раму». Затерте вислів з букваря середини минулого століття, що стало афоризмом, втрачає актуальність. По-перше, в сучасному рівноправному світі не обов’язково мама повинна мити раму. Це може зробити і тато.

Ну, а якщо мова йде про українських підручниках, то тут і слово мама, і слово тато, і слово батьки, можуть замінити словом — «рідні». І це не єдине нововведення, яке може з’явитися в українській школі.

«Батьків — в школу!» Напевно, у багатьох з нас хоч раз була така запис в щоденнику. А ось нинішні учні — просто везунчики! Вчителям запропонували відмовитися від звичного слова «батьки». Кого ж в школу викликати? І як називати?

На цьому грунті і вибухнув неабиякий скандал. Рекомендації експертів антидискримінаційної комісії замінити слово «батьки» узагальненим — «рідні» обурили тих самих батьків.

Підручники перевіряють третій рік. Шукають дискримінацію також за віком, статтю, етнічним походженням, станом здоров’я і так далі.

Три мільйони дітей по статистиці виховуються в неповних сім’ях. Деякі втратили батька або матір, або ж батьки на заробітках. А може, не живуть разом.

Анна — мама п’ятикласника і журналіст-міжнародник. Українські чиновники з Міносвіти — каже, далеко не перші, хто готовий експериментувати. У США — штат Каліфорнія — з офіційних документів про шлюб прибрали терміни «дружина» і «чоловік».

Читайте також: МАСОВЕ OТPYЄННЯ ВОДОПРОВІДНОЮ ВОДОЮ: В МІСТІ ОГОЛОСИЛИ НАДЗВИЧАЙНИЙ СТАН

Тепер це — «подружня пара». Подібний крок, тільки зі словами «мати» і «батько» вирішили зробити в Парижі. В офіційних документах- буде «батько 1, батько 2».

У Канаді така дискусія почалася в минулому році. Консервативні депутати страшно обурювалися тим, що нібито хотіли заборонити «містер» і «місіс» і ввести «батько 1» і батько 2. На що міністр соціальної політики сказав: «Все залишиться. Просто соцпрацівники будуть питати, як вам зручніше? І все будуть відповідати «.

І в Україні скандал із заміною слова «батьки» кілька перебільшений. Так вважають в Міністерстві освіти.

Стривожених платників податків запевнили: мова йде не про старих підручниках, а про тих, що готуються до друку. Повного списку рекомендацій Міністерство освіти не озвучило. Приклади журналісти збирали по крупицях.

В першу чергу, цікавила реакція самих школярів. Деякі матеріали з підручників збентежили і дітей, і психолога навіть більше, ніж антидискримінаційну комісію.

Діти різні. Вісім з десяти, на думку психологів, піддаються Буллінг. Це цькування одну дитину іншим. Тому в підручники для старшої школи теж хочуть внести корективи.

Правила навчання постійно змінюються. Тому будь-яка новація лякає батьків. У минулому році лише сто шкіл по Україні погодилися вчити першокласників по-новому.

У Києві — експериментують чотири школи. Тут не ставлять оцінок, не ставлять домашнього завдання. Можна малювати класики в коридорі, а на уроці — сидіти в кріслі-мішку. І, звичайно ж, це зовсім інші підручники.

Наприклад, в одній зі шкіл серйозно взялися за англійську мову. З вересня, будуть працювати за підручниками з самого Кембриджа. А математику — осягати на практиці.

Наталя Єфремова, заступник директора київської середньої школи №5, ділиться, зламати традицію старої школи було нелегко.

Однак залишилося одне питання: як бути батькам, які побоюються за якість оновлених підручників? Адже зараз друкарський верстат в режимі очікування, а запропоновані новації пішли на доопрацювання.

Джерело.

Related Post

facebook