fbpx

Український уряд вирішив: інвалідність по групах замінить

“Інвалідності по групах” замінить Міжнародний класифікатор функціональності (МКФ), який діє в країнах Європейського Союзу.

Так вирішив український уряд, пише. посилаючись на інформацію “24 Каналу” портал “Вкурсі”.

Політика держави щодо людей з інвалідністю (і, що важливо, виплати для них) надалі базуватиметься не на групах, а на відсотках втрати працездатності. Саме таку систему рекомендує Всесвітня організація охорони здоров’я.

Важливо й те, що ці зміни разом із переглядом норм з працевлаштування громадян з частковою втратою працездатності сприятимуть збільшенню частки людей з інвалідністю на ринку праці: зараз це 4% робочих місць у приватному секторі (причому існують штрафи для бізнесу, який не дотримується квоти), а ВРУ планує додати таке ж квотування і для державної служби.

ЩО ТАКЕ ІНВАЛІДНІСТЬ ТА ГРУПИ ІНВАЛІДНОСТІ?

Зараз в Україні діє система, за якої “людей з інвалідністю” поділяють на групи (від чого залежить і розмір соціальної виплати). Під групою мають на увазі ступінь постійної чи тривалої втрати працездатності, а визначає групу для людини так звана “медико-соціальна експертна комісія”. Існує три такі групи – I, II, III.

► Першу дають людям, які нездатні до самообслуговування або не контролюють свою поведінку (отримують 100% пенсії за віком).

► Другу – тим, хто здатний до самообслуговування і контролю поведінки за допомогою спеціальних засобів або сторонніх осіб (90% пенсії за віком).

► Третю – людям, які частково втратили здатність до самообслуговування чи контроль над поведінкою (50% пенсії за віком).

Важливо: групу не дають безстроково, її слід постійно перезасвідчувати перед тією ж експертною комісією. Іншими словами, якщо людина втратила, наприклад, руку, вона у будь-якому випадку повинна щороку доводити, що руки у неї таки немає.

У ЧОМУ СУТЬ ТА ПЕРЕВАГИ МКФ

МКФ – Міжнародна класифікація функціонування, обмеження життєдіяльності та здоров’я. Її схвалили усі 191 член Всесвітньої організації охорони здоров’я 22 травня 2001 року.

Якщо система груп інвалідності передовсім покликана до простого поділу “людей з інвалідністю”, так би мовити, “для зручності”, то МКФ – це інструмент взаємодії держави, фахівців і навколишнього середовища зі станом здоров’я людини – для її лікування та реабілітації, для створення системи послуг, необхідних людям із хронічними захворюваннями або проблемами інклюзії.

Класифікація МКФ не є суворо ієрархічною. Вона враховує функції та зміни структури організму людини, проблеми у її діяльності та взаємодії із навколишнім середовищем. Приблизно загальну шкалу можна описати так:

► Проблеми відсутні або незначні: 0 – 4 відсотки.

► Проблеми легкі: 5 – 24 відсотки.

► Помірні, середні, значні: 25 – 49 відсотки.

► Важкі, значні, інтенсивні: 50 – 95 відсотків.

► Абсолютні, тотальні: 96 – 100 відсотків.

Джерело:

You cannot copy content of this page