fbpx
Україна
Українці просять заборонити продаж тварин в зоомагазинах і у заводчиків

Українці пропонують заборонити продаж кішок і собак в зоомагазинах або у заводчиків. Відповідна петиція з’явилася в суботу, 21 липня, на офіційному сайті президента.

Автор петиції Максим Панчук констатує, що в Україні кількість бездомних тварин дуже високо, і вважає, що при наявності заборони на продаж тварин люди будуть безкоштовно забирати кішок і собак з вулиць або з притулків.

Щоб петиція потрапила на розгляд влади, її повинні підтримати 25 000 чоловік протягом трьох місяців (станом на вечір неділі пропозиція набрала всього 44 голоси). Однак ідея не знаходить підтримки навіть у тих, хто займається порятунком тварин.

“Хотілося б, щоб люди писали петиції нема про заборону продажу, а про вакцинацію бездомних тварин і будівництві притулків для них. Заборона не вирішить проблем бродячих собак і кішок.

Навіщо боротися проти порядних заводчиків, які працюють через Кінологічний союз України? Адже бродячих собак стане менше, якщо їх буде де гідно утримувати.

Наприклад, притулок в Бортничах обіцяють побудувати вже кілька років, навіть землю виділили. Але на цьому справа зупинилася”, – говорить диспетчер Київської команди з порятунку тварин в надзвичайних ситуаци х Марія.

Читайте також: ВСЬОГО ПІВГОДИНИ: ЕКСПЕРТ ПОЯСНИВ, ЧОМУ НЕ МОЖНА ДОВГО СИДІТИ

Заводчики собак стверджують, що бездомна породиста тварина на вулиці не зустрінеш.

“Це бізнес, у нас є документи, ми платимо податки. Якщо людина хоче додому той-тер’єра, він прийде до нас, а не бігатиме по вулицях, – розповіла заводчиця Анастасія Снігур. – Регулювати чисельність бездомних тварин можна тільки з допомогою держпрограм масової стерилізації та чіпування”.

На сайті петицій уже розміщувалися пропозиції про створення зоополіціі в Україні, про податок на утримання домашніх вихованців – проте жодна з петицій не набрала необхідної кількості голосів. Хоча проблема бездомних тварин стоїть гостро.

Днями в кількох містах України пройшла акція протесту “Україна – не шкуродерня!”, Викликана жорстоким вбивством собак і котів в притулках Харкова і Миколаєва. Глава Радикальної партії Олег Ляшко закликав усіх приєднатися до протестів.

“Сьогодні вони вбивають собак, а завтра будуть вбивати людей!” – резюмував політик.

Джерело.

Related Post

facebook