fbpx
Суспільство
Українці розлучаються для того, щоб отримати субсидії: суди б’ють на сполох

В Україні почастішали розлучення через субсидії, і ця нова тенденція продовжує набирати обертів. Про це в соцмережах повідомляють судді і юристи. Джерело

Наприклад, про це пише суддя Дубенського міськрайонного суду Рівненської області, Олександра Жуковська, яка за останній час розглянула понад 250 “розвідних” справ і виявила “пільгову” категорію пар.

“Дійсно, з’явилися розлучення, причиною яких юристи називають подальше отримання субсидії. Адже, як відомо, якщо дохід сім’ї вище певного рівня, то сім’ї де-юре не можуть отримати субсидії, а де-факто грошей не вистачає на оплату комунальних послуг.

Особливо якщо в сім’ї кілька дітей. принаймні, я так розумію причину таких розлучень, хоча саме подружжя заявляють, що “не зійшлися характерами”.

Прямо ніхто і ніколи на судовому засіданні не скаже про справжню причину розлучення”, – розповіла нам Жуковська.

Але, за її словами, причину розлучення видає поведінка партнерів.

Читайте також:  Як навчити дитину швидко заговорити: розповів Комаровський

“Намагаються переконати, що вже не сім’я, але при цьому сидять поруч на одній лавці, очі опущені, обличчя червоніють, – говорить Жуковська і додає – Ті, хто дійсно хочуть розлучитися, не сидять на одній лавці і тим більше не тримаються за руки, тому як їх відносини зруйновані.

Видно, що для таких пар – це складне рішення. як правило, у них є кілька дітей, в таких сім’ях працює чоловік, а жінка вдома з дітьми “.

До цього Жуковська додає, що є приклади того, коли підозри про “субсидійною” причини розлучення пізніше підтверджувалися фактами.

“Коли громадяни забирають судове рішення, яке набрало законної сили, то вже не приховують, що воно необхідне для подачі у відповідні органи. А після цього вже йдуть оформляти субсидію”, – резюмувала Жуковська.

Її пост про причини розлучень набрав сотні переглядів в соцмережі, його також прокоментували і інші юристи.

“Розлучень зараз багато як ніколи. Майже за 10 років практики не пам’ятаю, щоб було так багато. Від не прожив і року в шлюбі до розлучень після 10-15 років спільного життя.

І я ось теж мимоволі класифікують ці пари – серед них дійсно є “субсидійною”, але безпосередньо, звичайно ж, про це не говорять, але і такі причини є”, – прокоментувала ситуацію ще одна юрист.

У свою чергу, експерт з питань ЖКГ Андрій Никончук також говорить, що йому відомі випадки розлучень заради отримання субсидій.

“Дійсно, є такі ситуації. Протидіяти юридично цього неможливо, тому як жити в шлюбі чи ні – це право кожного.

Єдиний механізм контролю того, проживають люди разом чи ні, – це вихід на місце соцінспекторів, який шляхом опитування сусідів і огляду житла з’ясує ситуацію. Після цього він може приймати рішення – чи є підстави для призначення субсидії чи ні”, – говорить Никончук.

Related Post