fbpx
Україна
Українці відправлятимуть посилки по-новому

Міністерство інфраструктури України пропонує внести зміни до Закону України Про поштовий зв’язок.

Відповідна інформація опублікована на сайті міністерства.

Мінінфраструктури пропонує обмежити формат посилки масою до 30 кг, листів – до 2 кг. Згідно з чинним законодавством, посилка – це поштове відправлення з предметами культурно-побутового та іншого призначення, не забороненими законодавством до пересилання, розміри, маса і порядок упакування якого встановлені відповідно до законодавства України. Також згідно з новим документом, лист – письмове повідомлення, вкладене в конверт, або оформлене іншим чином поштове відправлення, що містить письмове повідомлення масою до 2 кг, яке повинно бути доставлено на адресу, вказану в самому повідомленні або його упаковці, тоді як раніше вагові параметри письма прямо вказані в законі не були.

Крім цього, документ має ряд інших нових правил. У порівнянні з чинним законом, новий документ розширено поняттями адресному поштової розсилки, до якої відносяться рекламні, маркетингові або інформаційні матеріали, інші друковані матеріали. У свою чергу рахунки, рахунки-фактури, фінансові звіти не зважають адресному поштовою розсилкою.

У законі також пропонується передбачити поняття відправлення EMS – міжнародного реєстрованого поштового відправлення масою до 30 кг з вкладенням документів та / або товарів, яке приймається, перевозиться і доставляється найшвидшим способом.

Крім того, з’являється нове поняття – кур’єрська послуга поштового зв’язку – “послуга поштового зв’язку з приймання від відправника і / або вручення поштових відправлень адресатові (одержувачу), які здійснюються не на об’єктах поштового зв’язку, з можливістю здійснення відстеження пересилання поштового відправлення з моменту прийому від відправника до його доставки адресату (одержувачу) і отримання підтвердження вручення поштового відправлення в письмовій або електронній формі “.

Читайте також: “Укрпошта” випустить аналог MasterCard и Visa

Джерело

Related Post