fbpx
Економіка
Українців позбавляють субсидій, але «знижку» можна зберегти

Субсидію втратили п’ять відсотків українців, які в минулому році її отримували. Такі дані озвучило Мінсоцполітики. У столиці ж, за даними міської влади, ця цифра в чотири рази більше — пільг на «комуналку» позбувся кожен п’ятий.

Жительк Ольга, проживає на пенсію в півтори тисячі гривень. Стільки ж виходить за «комуналку». Щоб не накопичувати боргів, пенсіонерка звернулася за субсидією. «Пільгу» дали, але незабаром забрали.

«У мене з травня субсидія знята, тому що я заборгувала», — розповідає пенсіонерка і скаржиться, що в роздруківці з сумою боргу незрозуміло, за який період заборгованість. Зараз жінка впевнена, що з неї хочуть стягнути заборгованість десятирічної давності, хоча термін позовної давності — три роки — закінчився.

Але, як пояснює адвокат Сергій Войченко, борги не списуються автоматично, скільки б років їм не було. «Якщо у вас є борги, і ви їх не визнаєте, можете звернутися з відповідним позовом, щоб застосували позовну давність. Тому що позовна давність застосовується за заявою особи», — зазначає Войченко.

Тому борг потрібно або визнати і віддавати, або оскаржити в суді. Наприклад, через термін його давності. Однак майже три роки тому уряд запровадив перехідний період для підтримки населення в умовах зростання тарифів.

Він і дозволяв оформляти субсидії навіть при наявності боргів. Але в даний час пільговий період закінчився.

Читайте також: П’ЯНА МАТІР ДОВЕЛА НЕМОВЛЯ ДО РЕАНІМАЦІЇ

«Якщо організація-надавач послуг подала документи, про те, що заявник має заборгованість, скажімо, за 2008, 2010 і 2013 роки і вона не оплачена, то житлова субсидія не буде перепризначено», — пояснив Максим Бученко зі столичного департаменту соціальної політики.

Втім, зазначає чиновник, громадянин може укласти договір реструктуризації — тобто виплачувати борг частинами — і написати заяву на відновлення субсидії. Ця заява розгляне комісія. Правда, вона може ще й перевірити, чи не обзавівся претендент свіжими покупками, дорожче 50 тисяч гривень.

Джерело.

Related Post

facebook