fbpx
Події
Українцям збільшили кількість ліків, які можна отримати безкоштовно: додали 64 препарати

Нещодавно Міністерство охорони здоров’я України затвердило новий перелік препаратів програми “Доступні ліки”.

Новий список діє вже з 1 лютого. Загальна кількість ліків, які можна отримати безкоштовно, становить 258 препаратів. Джерело

Тоді, коли така програма лише стартувала, у списку ліків було 153 торгові назви препаратів. Із них безкоштовно можна було отримати 23. Тобто за час роботи програми вибір для пацієнтів збільшився більше, ніж у 2 рази.

Зараз же безоплатно можна отримати 64 лікарські препарати. Для інших потрібно доплатити невелику суму коштів. Найдешевший препарат, що на 100% відшкодовує держава, коштує 4,76 грн, найдорожчий – 898,22 грн.

Після перегляду переліку препаратів програми “доступних ліків”, виробники знизили ціни на 37 торгових найменувань лікарських засобів.

Також виробники запевнють, що у наступному півріччі на ринок випустять 39 млн упаковок препаратів для пацієнтів. Із них 16 млн упаковок пацієнти зможуть отримати безкоштовно.

Читайте також: Квартири в новобудовах: ціни різко злетіли, в усьому звинувачують “високі” зарплати українців

Щоб отримати ліки за програмою, потрібно звернутися до сімейного лікаря і отримати від нього рецепт, потім пацієнт обмінює рецепт на ліки в аптеці з позначкою “Доступні ліки”.

Із 1 квітня контрактувати аптечні заклади та відшкодовувати вартість відпущених лікарських засобів у рамках програми буде не управління охорони здоров’я, а безпосередньо один головний оператор бюджетних коштів – Національна служба здоров’я України.

Також у квітні в рамках програми має почати роботу електронний рецепт.

Related Post