fbpx
Події
В Одесі обвалилася стіна житлового будинку

П’ять років тому будинок визнали аварійним.

Стіни – в тріщинах, на горищі – величезна діра. У центрі Одеси – на Молдаванці – після сильних дощів, обвалилася частина стіни житлового будинку. Більше того, падаючи, цегла пробили дірку в даху сусідньої одноповерхівки.

Олена Кротова боїться засинати – в квартирі стіни вкрилися тріщинами і можуть впасти на неї в будь-який момент.

“Я лягаю спати, і я чую, як стіна валиться або на дах, або у мене тріщина в стіні, ось так розщеплена стіна, і в середині чути, як осипається каміння в стіні”, – сказала Олена Кротова, мешканка аварійного будинку.

П’ять років тому будинок визнали аварійним, а 12 сімей мали терміново відселити. Але далі списків справа так і не пішла.

Ця діра утворилася на днях – після сильної зливи обрушилася частина стіни. Тоді отвір затягли плівкою – щоб не дуло. Але минулої ночі стався новий обвал.

Частина стіни з горища звалилася на сусідній одноповерховий будинок. Цеглини пробили дах і стелю квартири одеситки Олени.

“Звалилося все, народ вискочив надвір, ошелешений, почали шукати телефони, куди дзвонити, в які служби. Проломило дах, ось це каміння, що ви бачите, воно лежало на горищі просто”, – показує Олена Перегібенко, мешканка пошкодженої квартири.

На нові квадратні метри мешканці аварійного будинку вже не сподіваються. Просять відремонтувати будівлю, яка розсипається на очах.

“Якщо цей стовп піде, то вона впаде, там же теж люди живуть. Ось треба зміцнювати, тому що і дах ще завалиться. Треба робити, зміцнювати треба, ніхто не говорить, що давайте квартири, відремонтуйте, весь час комунальні послуги платимо”, – додав Василь, мешканець аварійного будинку.

Олену Кротову в мерії пообіцяли переселити в готель – її квартира найнебезпечніша. І зобов’язалися полагодити дах, на який впала цегла. А ось що робити з іншими мешканцями і будинком, якому сто років – поки не вирішили. Замовили ще одну експертизу.

“Потрібна інформація, експерти дадуть висновку, і після цього висновку ми будемо знати, які дії вживати. Або це буде відселення повністю всіх мешканців, або це буде відновлення”, – пояснив Олександр Сайчук, директор житлово-комунального сервісу “Фонтанський”.

А поки висновків експертів немає, люди підшукують собі нове житло. Адже з кожним днем тріщини в стінах все більші, а температура повітря – все нижча.

Читайте також: Кривава драма в Одесі: чоловік завдав вітчиму десять ударів ножем

Джерело

Related Post