Економіка
В Україні активізувалися «віконні» шахраї

Українські аферисти винайшли ще один спосіб відбирання грошей у громадян. Вони пропонують городянам відремонтувати старі або встановити нові вікна, підписують «липові» договори, беруть передоплату за роботу і зникають. Останнім часом таких випадків стало значно більше. Зловмисники представляються від імені фірм, яких не існує в природі, розповіли легальні учасники ринку.

Про реальні масштаби шахрайств судити складно, оскільки псевдоремонтники не рекламуються відкрито, а видзвонюють жертв по телефону. Деякі, що називається, «працюють ногами», обходячи всі квартири в будинках, сподіваючись зустріти довірливу бабусю. Є також категорія «ремонтників», які полюють за своїми жертвами в магазинах, на ринках тощо.Буває, шахраї телефонують і співробітникам легальних віконних фірм.

«Останнім часом подібні випадки почастішали. Навіть нашим співробітникам періодично надходили смс-повідомлення і дзвінки на особисті номери з пропозиціями надати «віконний сервіс». Але як тільки шахраї дізнавалися, що розмовляють з представниками віконної компанії, відразу ж кидали трубку. Але від наших клієнтів ми знаємо, що деякі люди стають жертвами аферистів», – розповіла керівник відділу прямих продажів компанії «Вікна Онлайн» Вероніка Межова.

За словами експертів, «цільовою аудиторією» зловмисників є довірливі пенсіонери. Іноді шахраї прикриваються іменами компаній, які офіційно і давно працюють на ринку.

«У деякі є і справжнє ЧП і навіть мобільний термінал з собою. Представляються якимись соціальними працівниками за державною програмою теплих кредитів і пропонують скління. Вони виконують зобов’язання договору про встановлення вікон, але не прописують точну комплектацію, а це означає, що замовник платить за дорогі і теплі вікна, а отримує вікна для неопалюваних приміщень (трикамерний дешевий профіль з однокамерним склопакетом без енергозбереження)», – застерігає власник компанії «Перше Віконне Бюро» Роман Лозицький.

Чистий прибуток таких шахраїв становить 90% і більше, а клієнт потім дивується, чому у нього запотівають вікна, тепліше в приміщенні не стало, а взимку шибки вкриваються льодом при 10С і нижче.

Як розповів СЕО компанії «OKNA.ua» Андрій Лесьо, головне завдання зловмисника – потрапити до квартири під приводом безкоштовного регулювання вікон. А далі – діють за обставинами. Але головна мета – виманити максимальну суму, яка є в будинку.

«Працюють за старою схемою 5 кроків/8 ступенів, яка поширена в Україні ще з 90-х років. За нею пропонували набори з телемагазинів, китайські чайники, ультразвукові пральні машинки і масу інших непрацюючих речей.

Пропонують кредит на місці (з собою є термінал ) і багато людей погоджуються, при цьому не перевіряючи реальні ціни на вікна і не цікавлячись комплектацією. Суми втрат, за нашими підрахунками, можуть становити від 5 тис. до 30 тис. грн», – говорить Лозицький.

Втім, легальні фірми теж практикують безкоштовне обслуговування вікон. Ось тільки, зазвичай, обдзвонюють вони людей, які вже є їх клієнтами.

Справа в тому, що після встановлення металопластикових конструкцій їм дається деякий час на усадку стулок, після чого необхідно правильно відрегулювати всі елементи фурнітури, щоб вони справно працювали – це обумовлюється ще в процесі укладення договору, а сервісний майстер після регулювання консультує, як правильно доглядати за всіма комплектуючими конструкції.

«Найчастіше компанії проводять подібні акції для своїх клієнтів. Згадати, у якій компанії ви замовляли вікна, не завжди легко. Якщо є хоча б найменші сумніви в тому, що це не ваша фірма – не погоджуйтеся на «безкоштовний сир». Не пускайте до себе до оселі незнайомих людей», – застерігає Лесьо.

Легальні компанії можуть підписувати договори при вимірі, але для цього технолог повинен мати з собою копії статутних документів, завірених печаткою, офіційний договір з мокрою печаткою, реквізитами, що діють номерами телефонів.

Клієнту видають бланк виміру, який є невід’ємною частиною договору, де буде вказана повна комплектація вироби: розміри, профіль, склопакет, фурнітура та додаткові аксесуари і послуги. А після внесення передоплати вам повинні видати квитанцію.

«Після установки вікон слід уважно перевірити, чи відповідає конструкція того, що зазначено в бланку виміру. Монтажна бригада повинна продемонструвати ці моменти. Якщо у вас немає претензій – підписуєте акт виконаних робіт і віддаєте залишок грошей», – зауважив Лозицький.

Щоб уберегтися від шахраїв, експерти настійно радять детально вивчити дані про компанії, відвідати її сайт, а ще краще офіс, почитати відгуки.

«Слід запитати сертифікати на всю продукцію, укласти офіційний договір на надання послуг, а головне – не передавати гроші незнайомим людям вдома без документів і свідків. Серйозна компанія завжди буде рада бачити вас в офісі і відповість на всі ваші запитання», – говорить Межова.

При цьому Межова додала, що гранично уважним варто бути не тільки з віконними компаніями. Шахраї постійно розширюють перелік «послуг». Зараз вони активно експлуатують комунальну тематику. «Заміна вікон та балконів, перевірка і заміна лічильників, соціальний обмін валюти», – перераховує Межова.

Читайте також: МОЛОДИК ВЧИНИВ НАРУГУ НАД ДІВЧИНОЮ І ВБИВ ЇЇ НА ОЧАХ БАБУСІ: МОТОРОШНІ ПОДРОБИЦІ

Але ризик нарватися саме на «віконних» шахраїв є ще й тому, що попит на металопластикові вікна залишається стабільно високим. З року в рік кількість бажаючих замінити старі вікна зростає. Особливо це стало актуальним з підвищенням вартості комуналки і модою на енергоефективність, адже вважається, що саме через вікна втрачається найбільше тепла.

А ті українці, у яких грошей на нові вікна не вистачає, замислюються про ремонт старих. «2016 року попит на нові вікна зріс приблизно на 12%, але паралельно цікавляться і ремонтом, особливо в холодну пору року», – зазначив Лесьо.

Джерело.

Related Post

facebook