fbpx
Суспільство
В Україні йде грип: “Гонконг”, “Брісбен”, “Мічиган”

За перший тиждень жовтня в Україні респіраторно-вірусні інфекції вбили півтори сотні тисяч людей.

Сім мільйонів українців – в зоні ризику. Сезон епідемій грипу і ГРВІ – стартував. Гонконг, Брісбен, Мічиган – ось назви вірусів, з якими українцям належить битися з листопада по лютий. Деякі з них вже тестували наш імунітет, а деякі заявляться вперше.

Вбережуть народні засоби – на які все ще належить більшість з нас? Або все ж вакцина – що настійно рекомендують медики? Що робити і куди звертатися?

Останні дані Центру грипу та ГРВІ: за перший тиждень жовтня (2 – 8 жовтня) в Україні респіраторно-вірусні інфекції вбили півтори сотні тисяч людей (152 551), з них 72%, або більше ста тисяч (109 837) – діти.

Вірус грипу надчутливої ​​діагностикою не виявили. Зате виявили менш небезпечні парагрип, аденовірус та респіраторно-синцитіальних. Більше половини хворих – це діти до 4 років.

Діти, які ходять в садочок, дійсно xвopіють частіше, погоджується сімейний лікар Юрій Зінчук. Він пояснює: на зміну вродженому імунітету дитини приходить придбаний.

Тільки з кінця літа багато його пацієнти перехворіли по два рази.

Людству відомі 200 вірусів, які “відповідають” за респіраторні захворювання. Збудники грипу – найнебезпечніші. Викликають загострення хронічних хвороб і важкі ускладнення, наприклад, пневмонію.

Читайте також: ПЕРЕВЕДЕННЯ ГОДИННИКА: ЩО ОБОВ’ЯЗКОВО РАДЯТЬ АСТРОЛОГИ ЗРОБИТИ В ЦЕЙ ДЕНЬ

Від інших ГРВІ грип відрізняють такі симптоми, як температура 39-40 градусів, сильний головний біль, ломота в м’язах, відсутність нежиті.

Грип – захворювання сезонне і крокує по планеті в залежності від пори року. Віруси не люблять спеку. Тому коли в Південній півкулі, наприклад, Австралії зараз плюс 20 і весна, сезон грипу там якраз закінчується.

А в іншій частині Землі, де розташована і Україна, навпаки: ось-ось настануть сприятливі для вірусів холоду і вогкість. Подорожують вони уторованими авіамаршрутів.

Наприклад, з Австралії через популярні курорти Азії і Росії в Європу. Або з Південної Америки до Північної, а звідти через Атлантику до Старого Світу.

Два рази на рік Всесвітня організація охорони здоров’я робить прогнози про видах грипу, на які орієнтуються виробники вакцин. В Україні, як і в інших країнах Північної півкулі, очікують віруси Мічиган – різновид пандемічного або “свинячого”, Гонконг і Брісбен. Всі вже знайомі українцям по минулим сезонам.

На думку дитячого імунолога Федора Лапія, точний прогноз про охоплення населення конкретним вірусом можна буде зробити тільки за два тижні до піку зaxвopювань. А вже зараз він радить шукати вакцини в пунктах щеплень.

В Європі вакцинація вже йде повним ходом. В Україні щеплення поки нічим. Державний контроль пройшли тільки 30 тисяч доз препарату корейського виробництва.

У столичні поліклініки вони ще не надходили. У семисот тисяч вакцин з Франції і Китаю – виявили порушення температурного режиму при транспортуванні. Їх відправили на лабораторні дослідження.

Інакше зробити щеплення не можна буде навіть за гроші. До речі, в минулому році в приватних клініках Києва укол коштував від ста двадцяти до трьохсот гривень. У пунктах, організованих гір-адміністрацією, – 180.

Щеплення від грипу – справа суто добровільна. Перш за все, вони показані хронічним хворим, вагітним, літнім і тим, хто за родом служби багато спілкується з людьми.

Раніше стало відомо, що в Україні перереєстровані чотири вакцини проти грипу на епідемічний сезон 2017-2018 років. Про це повідомили в Міністерстві охорони здоров’я України.

Джерело.

Related Post

facebook