Україна
В Україні на місце людей, висунутих Майданом, прийдуть цинічні хижаки, – Портников

Українська влада опинилися сьогодні в ситуації, в якій у 1991 році перебував президент Росії Борис Єльцин і голова уряду РФ Єгор Гайдар. Відтак. В Україні на місце людей, висунутих Майданом, прийдуть справжні цинічні і безпардонні хижаки.

Про це у блозі на сайті «Контракти» написав журналіст та публіцист Віталій Портников.

Він зазначив, що Росія відзначає 25-річчя гайдарівських реформ, і досвід цих реформ більш ніж повчальний навіть не для самої РФ, а для України.

«Чому ж гайдарівські реформи не привели до появи демократичної країни і економіки рівних можливостей? А тому, що це були реформи корпоративного характеру. Тому що головною фігурою цих реформ виявився навіть не сам Єгор Гайдар, а батько російської приватизації Анатолій Чубайс. І приватизація ця привела до появи не класу нових власників, а кланів нових власників – олігархів, чекістів, бандитів», – мовиться у матеріалі.

«Але найголовніше – у російського суспільства не було ніякого чітко артикульованого запиту на реформи, який розуміють громадяни. Запит на вихід із злиднів – був. Запит на більш багате життя – був. А запиту на економіку рівного шансу – як не було, так і немає», – вважає Портников.

За його словами, 90-ті були для Росії не «проклятим десятиліттям», а скоріше – десятиліттям безповоротно втраченого шансу.

«Україна всі 90-ті прожила в анабіозі – боязкі спроби економічного реформування не перетворилися у нас на системні перетворення. Олігархи, чиновники, бандити – все це з’явилося, як і в Росії. Але економіка і система управління залишалися безпробудно радянськими – не дивно, що пострадянська Українська держава в 2014 році звалилася, як картковий будиночок», – пише журналіст.

Він наголосив, що тепер українська влада виявилася в ситуації, в якій в 1991 році були Єльцин і Гайдар. Є необхідність реформування, є народний мандат на зміни. Але немає ніякого розуміння того, що сенс цієї зміни – в демократії і економіці рівних можливостей.

«Суспільство хоче, щоб йому допомогли вийти зі злиднів, щоб люди просто почали жити краще. Саме тому не виключено, що ситуація розвиватиметься за російським сценарієм 90-их. Більше того, думаю, що наші 90-ті вже настали. Потрібні лише останні штрихи, пов’язані з оновленням еліти – і на місце людей, висунутих Майданом чи пов’язаних з ним, прийдуть справжні цинічні і безпардонні хижаки – «нові люди», які зможуть здійснити корпоративні перетворення і закріпитися біля владних важелів», – зазначив Портников.

Він наголосив. Що якщо цим людям пощастить – як пощастило Путіну і його оточенню – і економічна кон’юнктура буде сприятливою для України – то на українській демократії та економіці рівного шансу теж буде поставлено жирний хрест.

«У країні на довгі роки запанує автократичний режим псевдопатріотичного толку, помірно антизахідний і фальшиво антиросійський. А українці, як до цього росіяни, проміняють свої права і перспективи на можливість хоча б кілька десятиліть – до наступного краху – пожити по-людськи», – підсумував автор.

Читайте також: ДЗЕРКАЛЬНИЙ КІНЬ, УНІКАЛЬНІ НАРЯДИ І РЕКОРД УКРАЇНИ: ОЛЯ ПОЛЯКОВА ПРЕДСТАВИЛА НЕЙМОВІРНЕ ШОУ

Джерело.

 

Related Post

facebook