fbpx
Breaking News
Гороскоп на 20 жовтня 2019 року для всіх знаків Зодіаку: Неділя для багатьох буде вдалим днем, а oсь дeяким знaкам треба остeрігатися
Cпрoбуйте цю кpуту ідeю! Вcе дуже прoсто, a чaсу витpатите в два, а тo і в тpи рази менше. Чоловік і діти розхапали їх за 10 хв, охoлонути навiть не вcтигли!
Катя з малюком приїхали в рідну домівку. Вона так хотіла батьківського тепла і підтримки, а замість цього з порога почула слова мами: “Це ти погана дружина, скажи спасибі, що він тебе таку взагалі взяв! Прuнuжував і зраджував? Ну і що, жінка на те і жінка, щоб терпіти! Кому ти тепер будеш потрібна одна з дитиною?”
Цi три інгредієнти перeтворюють сaлат на неймовірну смакоту! Готую вже вдруге за тиждень!
– Іди і зроби чоловікові сніданок! – вимагала мама о третій годині ночі. – Проведеш, і далі лягай! – А я так не вмію. Прокинулася – і все, більше не засну. І сам Влад – НЕ ляля маленька, а батько сімейства. – Як не будеш годувати ти – він почне перетравлювати сніданок у іншої жінки! Я тобі, дуpeпа, допомогти хочу! Допомогла – тепер про розлучення думаю
Економіка
В Україні почнуть закривати страховиків

Влада посилює вимоги до українських страховиків. У липні-серпні 2017 р Нацкомфінпослуг планує затвердити нові нормативи, націлені на поліпшення якості активів страхових компаній і збільшення їх резервів, повідомив член Нацкомфінпослуг Олександр Залєтов. Виконати їх потрібно буде до кінця цього року.

Проект розпорядження Комісії (“Про внесення змін до Положення про обов’язкові критерії та нормативи достатності диверсифікації і якості активів”) публікувався в кінці березня. Мета Нацкомфінпослуг – змусити страховиків наростити свою ліквідність. Тоді вони зможуть оперативно і в повному обсязі сплачувати людям за полісами. І ті перестануть завалювати регулятора своїми скаргами з цього приводу.

Вимоги до страхових компаній, почали посилювати ще в травні 2016 р За словами Залєтова, фінансисти вже трохи підтягнули якість своїх активів: значна їх частина перекочувала в більш надійні банки, а також була вкладена в покупку облігацій внутрішньої держпозики. Страховики стали менше коштів зберігати в корпоративних облігаціях і акціях підприємств.

“Це дозволило СК отримати додатковий дохід по облігаціях і депозитах, незважаючи на те, що ставки за цими інструментами в 2016 році падали. Дохід від інвестицій в ОВДП виріс на 17%, а від вкладень у депозити на 25%. Це призвело до зростання ліквідності компаній. А це одна зі складових надійності страховиків”, – запевнив Залєтов.

Чиновники впевнені, що діють в правильному напрямку, і в нових правилах посилюватимуть вимоги. А саме:

  • страховиків, що спеціалізуються на обов’язкових видах страхування (наприклад, автоцивілці або “Зеленій карті”) і працюють в страхуванні життя зобов’яжуть наростити вкладення в ОВДП з 25% до 40% резервів;
  • тим, хто працює з добровільним страхуванням (медстрахування, автокаско, майнове страхування та ін.) доведеться наростити свої вкладення в боргові папери Мінфіну з 15% до 25%;
  • перестане прийматися в забезпечення резервів нерухомість, що знаходиться в зоні бойових дій. Нацкомфінпослуг вимагатиме з страховиків замінити цю нерухомість на вкладення в ОВДП або депозити. Якщо вони не зможуть продати квадратні метри і перетворити їх в гроші, то чиновники будуть наполягати на додаткових вливаннях боку власників СК – буде потрібно збільшення капіталів.

“Всі зміни будуть змушувати акціонерів СК звертати увагу на платоспроможність своїх компаній і підтримувати їх фінансово”, – запевнив Залєтов.

Кого зачепить?

Очікується, що великі страховики (особливо фінустанови з іноземним капіталом) зможуть без зусиль виконати нові вимоги. Навіть по роботі страховиків в Донецькому регіоні не очікується гучних банкрутств або невиплат. Як запевняє регулятор, бізнес на тих територіях зупинився 2-3 роки тому і за цей час компанії встигли підчистити свої портфелі.

“Для більшості СК ця частина не є значною. Там давно договору укласти неможливо, ризики оцінені, і активи з нерухомості потихеньку виводилися і без наших нормативів. Це обговорювали з ринком”, – зазначив Олександр Залєтов.

Проблеми з виконанням нових вимог будуть у страховиків поменше: у середніх і невеликих компаній. Ще складності можуть виникати у лайфових компаній, а також у СК, що спеціалізуються на обов’язкових видах страхування. Таких, наприклад, як автоцивілка. Правда, чітко простежити за виконання ними нових вимог Нацкомфінпослуг, швидше за все, не зможе. До кінця 2017 в Україні діє мораторій на перевірки, так що регулятор не зможе перевіряти достовірність поданої йому звітності. СК зможуть подавати підроблену документацію.

Втім, як тільки Комісія добереться до ревізій, почнуться спочатку попередження, а потім і закриття страхових компаній. Скільки саме фінустанов залишаться без ліцензій – поки невідомо.

“Складно оцінити, хто з гравців через нові вимог покине ринок. Але сьогодні відомо, що не всі компанії можуть собі дозволити зайве резервування. До того ж, не всі ведуть грамотну фінансову політику по розміщенню резервів”, – зазначив голова правління СК “Арсенал Страхування” Сергій Авдєєв.

Одночасно експерти вважають, що найбільше проблем з виконанням нових вимог буде у страховиків, які сьогодні продають поліси за демпінговими цінами і виплачують посередникам не звичні 20% комісії, а всі 40 – 50%.

“При собівартості поліса, умовно, в 1000 грн, СК отримує за полісом 500 – 600 грн. І на формування резерву, який покривається активами, у вигляді грошових надходжень, цих грошей і не вистачає. Імовірність того, що він зможе нормально сплачувати страхові випадки в майбутньому, знижується. Це потенційний банкрут”, – зазначив замістити голови правління СК” Універсальна “Андрій Семергей.

Саме такого роду компанії найчастіше зазнають фінансових проблем: їх активи забезпечені сміттєвими акціями. І відправляють в Нацкомфінпослуг липову звітність. За різними оцінками, так працює майже половина страхового ринку України.

Читайте також: ТРАГЕДІЯ В КИЄВІ: ДВОЄ ЛЮДЕЙ ВИКИНУЛИСЯ З ВІКОН

А що людям?

Проте, в першу чергу від нечистих на руку страховиків страждає не регулятор, а клієнти. Адже через регулярні фінансові проблеми, СК будуть не в змозі розплачуватися з людьми, коли у тих виникають страхові випадки.

“Швидше за виконуватимуться нормативи, будуть платити агентам, але будуть економити на людях, зменшуючи страхові виплати”, – підтвердив голова правління громадської спілки “Український страховий омбудсмен” Юрій Чуніхін.

Проблемні компанії вже хімічать з полісами: практикують зменшення сум страхового відшкодування, і інші хитрощі. Все з однією метою – щоб згодом менше заплатити людині. Для цього будуть придумувати найрізноманітніші відмовки.

страхування, депозити, страховка, страховики, нацкомфінпослуг, СК, ОВДП.

Джерело.

Related Post