fbpx
Економіка
В Україні рiзко зрoсли пенcії: стaло відoмо хтo отримає надбaвку в 740 грн, та чого чекати пeнсіoнерам в 2020-му

В Україні з січня по липень 2019-го середній розмір пенсії зріс з 2,6 тис. до понад 3 тис. грн. Наступного разу виплати перерахують вже в грудні: деякі українці отримають надбавку в розмірі 740 грн.

Як говориться в даних ПФУ, розмір середньої виплати складає 3006 грн. Всього на заслуженому відпочинку перебувають 11,3 млн пенсіонерів. Про те, чому зросли виплати і чого чекати в 2020-му, пише “Обозреватель”

Чому зросла середня пенсія

Українським пенсіонерам в цьому році вперше перерахували пенсії за новими правилами, а не підвищили їх на відсоток від прожиткового мінімуму. В результаті збільшення для 2,5 чоловік склало 100-400 грн, для 1,5 млн – від 400 до 700 грн, для 2,5 млн – від 1000 грн. Це дозволило значно збільшити і розмір середньої виплати.

Так, якщо в січні українці в середньому отримували близько 2,6 тис. грн, то всього за півроку виплата збільшилася приблизно на 15%. Експерт Національної ради економічного розвитку Олексій Дорошенко зазначає: 2019-й – рік найбільшого зростання виплат. “2019 рік є роком найбільшого зростання розміру пенсій. Це відбувається в умовах низької інфляції за останні п’ять років, що свідчить про перше зростанні купівельної спроможності пенсіонерів”, – написав Дорошенко на своїй сторінці в соцмережі.

Читайте також:НIКОЛИ НЕ ЗАЛИШАЙТЕ НІЖ НА КУХОННОМУ СТОЛІ. ВПEВНЕНА, БАГАТО З ВАС НАВІТЬ НЕ ЗДОГАДУЮТЬСЯ ЧOМУ

Крім того, ще на 67 грн підвищили мінімальні пенсії з 1 липня 2019-го, і до 2 тис. грн “дотягли” виплати тим, хто отримував менше, але має повний стаж (30 років для жінок і 35 – для чоловіків).

Як підвищать пенсії в 2020-му

Орієнтовно в березні 2020-го, коли Пенсійний фонд та інші відомства зберуть дані по інфляції і середній зарплаті, пенсії українців знову перерахують. Розмір надбавки буде індивідуальним. Розрахунковий розмір (без урахування надбавок) збільшать на певний відсоток. Цей відсоток порахують як суму половини інфляції за 2019-й і половини від зростання середньої зарплати.

Також очікується і збільшення в зв’язку з перерахунком прожиткового мінімуму. Воно торкнеться трьох груп: тих, хто отримує мінімум; тих, хто отримує максимум (10 мінімальних пенсій) і тих, хто має стаж вище норми.

Як саме перерахують прожитковий в 2020-м – буде відомо вже після прийняття бюджету новим складом парламенту. Однак, нововведення очікується і в цьому році. У грудні 2019-го мінімальну пенсію підвищать на 74 грн (максимальну – на 740 грн). Так, якщо на даний момент українці отримують не менше 1564 грн, то з 1 грудня – 1638 грн.

Формула розрахунку пенсій складається всього з трьох змінних. Незважаючи на це, точний розмір майбутньої виплати можуть розрахувати тільки в Пенсійному фонді. Щоб вирахувати коефіцієнт заробітку, фахівці порівнюють дані про зарплату майбутнього пенсіонера і середнього розміру заробітної плати за кожен місяць.

Однак приблизний розмір виплати можна дізнатися вже зараз. Так, у формулі середню зарплату за три минулі роки множать на співвідношення власної зарплати до середньої, на кількість відпрацьованих років і на 1%.

Судячи за даними ПФУ, на даний момент перший показник становить близько 6 тис. грн. Це означає, що при середній заробітній платі і 35 років стажу в цьому році пенсіонер може претендувати на виплату в розмірі 2,1 тис. грн. А при зарплаті близько 17 тис. грн, розмір пенсії складе приблизно 4,2 тис. грн.

Related Post