fbpx

В Україні входять в моду купольні будинки

Юрти і яранги на сучасний лад. В Україні входять в моду будинку-сфери або купольні будинки. Схожі на хоббітські – ці житла недорогі, економічні та швидко будуються. Найменший – 4 метри в діаметрі. Але і у таких екзотичних жител – є недоліки.

Легкий, але при цьому стійкий, недорогий і енергоефективний. Купольний будинок, кажуть архітектори, це технологія майбутнього. Ярослав якраз наглядає собі такий.

Будинки-сфери роблять з блоків пінопласту, рідше – з бетону. Найпоширеніша технологія – дерев’яний каркас. Його будують або з секторів, які розходяться від центру даху до низу. Або – збирають з трикутників, як стільники.

У Бобровці Харківської області Роман Богдашко спроектував такої.

Головні побоювання замовників, що всі меблі потрібно робити під замовлення – округленої, архітектор одразу розвіює. Під куполом можна робити будь-яке планування. При цьому марною площі – нуль.

“При такій формі і при такому поєднанні йде на 30% будівельних матеріалів менше, ніж при звичайному будівництві будинку. Квадратної або прямокутної-гніздовий, як я їх називаю за рахунок того, що відсутні кути біля будівлі. Але при цьому ви отримуєте більший внутрішній об’єм при тій же площі, що і у прямокутного будинку”, – розповідає архітектор.

Читайте також: ЗАРПЛАТА ЧИ ПЕНСІЯ: УКРАЇНЦІВ ЗМУСЯТЬ ВИБИРАТИ

Для таких півсфер підходить будь-який тип фундаменту. За рахунок форми їх легко опалювати і охолоджувати: повітря краще циркулює. Взимку – досить розтопити камін, розповідає господар будинку.

“Цей будинок дуже економний. Тобто великих витрат в утриманні він не вимагає. Навіть взимку. Єдиний недолік цього всього будинку, що фасадні вікна знаходяться на висоті 3 метрів – і їх важко мити”, – ділиться Костянтин Степаненко, господар купольного будинку.

За його словами, найдорожчою виявилася покрівлю та панорама з трикутних віконних рам. Але, каже, витрати з лишком компенсує відкривається вид.

Найменший купольний будинок – 4 метри в діаметрі. Найбільший – 15-ть. Це 200 квадратних метрів на двох поверхах. Але обійдеться він дешевше, ніж квартира в новобудові, запевняють будівельники.

“Близько 300 доларів квадратний метр. Це включає в себе легкий фундамент, потім каркас, зовнішня обшивка, утеплення і мінімальна внутрішня обшивка. Також це швидке будівництво – каркасний будинок – 3-4 місяці можна побудувати”, – запевняє Максим Чукалін, директор фірми по будівництву купольних будинків.

Тим часом, близько десяти тисяч британців оселилися на воді. Кажуть, так дешевше і спокійніше. Підхопили ідею ресторатори, і готелі. Вони також будують плавучі будинки для гостей і постояльців.

Також італійська компанія Jet Capsule вирішила переключитися з виробництва яхт на проектування надсучасного плавучого будинку.

Джерело.

You cannot copy content of this page