fbpx
Економіка
В Україні «завис» ремонт доріг

«Укравтодор» не виконав і половини річного плану і скаржиться на фінансування.

В Україні відремонтовано близько 612 км автомобільних доріг із запланованих 1 328 км, тобто менше 1% від мережі доріг загального користування. Про це повідомили в «Укравтодорі».

Такі низькі показники в «Укравтодорі» пояснили тим, що тільки в березні 2016 року був затверджений Держбюджет, після чого стало можна здійснювати роботи з проектування і починати тендерні процедури. За словами радника з комунікацій в «Укравтодорі» Тетяни Циби, на узгодження тендерних процедур йде близько двох місяців.

«З цієї причини ремонтні роботи в деяких областях почалися тільки в серпні», — говорить Циба.

Вона також додає, що у шляховиків зараз гостро стоїть проблема фінансування. «Коли ти не розумієш, скільки тобі грошей дадуть, чи дадуть все, зараз або потім, або взагалі раптом вирішать не дати, то складно щось робити», – пояснює Циба.

Експерт реанімаційне пакету реформ Андрій Мартенс пояснює, що так відбувається з року в рік – роботи починаються лише в червні, а іноді і в серпні. Адже підготовка проектної документації займає тривалий час. З ним погоджується екс-глава департаменту стратегічного розвитку дорожнього ринку і автомобільних перевезень Мінінфраструктури Роман Хміль і додає, цього року вийшло так, що замість того, щоб на ремонт доріг вийти в березні, коли погода дозволяє, вийшли тільки в липні.

В «Укравтодорі» відзначають, що всі заплановані ремонти можуть виконані в строк – до кінця року, якщо ж не завадять погодні умови у вигляді дощу і снігу.

Нагадаємо, на ремонт українських доріг в 2016 році планувалося залучити 19,4 млрд грн. За цю суму передбачалося капітально відремонтувати 1,7 тис. км автомобільних доріг, що в 5,5 разів більше, ніж в 2015 році.

Читайте також: В УКРАЇНІ ХОЧУТЬ СТВОРИТИ НОВУ ПОЛІЦІЮ

Джерело.

Related Post

facebook