fbpx
Економіка
В Україні зміниться розмір пенсій

В Україні починаючи з 2012-го року замість «осучаснення» прийняли рішення індексувати пенсії на рівень інфляції. Однак в бюджеті на наступний рік крім індексації також планують «осучаснити» пенсії для українців з великим стажем роботи.

Про це розповів міністр соцполітики Андрій Рева, – повідомляє «Сегодня».

На питання 80-річної пенсіонерки про те, чому українцям з мінімальною пенсією дохід збільшують швидше ніж тим, хто має великий стаж роботи, міністр соцполітики під час «гарячої лінії Кабміну» заявив, що вже незабаром ситуація кардинально зміняться. Тим, хто має великий стаж роботи, будуть виплачувати пенсії значно вище.

«Ми зараз готуємо пропозицію, щоб ті, хто сидів на лавці, були в гіршому становищі, ніж ті, хто працював. Це називається «осучасненням» пенсії. Цим питанням ми зараз займаємося. Якщо 50 років стажу, то у вас буде все добре. Не хвилюйтеся, ми готуємо серйозні пропозиції, щоб поліпшити становище», – сказав Андрій Рева.

Відзначимо, до 2012-го пенсії збільшували («осучаснювали») на 20% від зростання середньої зарплати по країні – вже кілька років ця норма закону не діє. В результаті, за даними Міністерства соціальної політики, понад 7 мільйонів українців мають розрахунковий базовий розмір пенсії менше прожиткового мінімуму. Як пояснює експерт організації «актуарно-пенсійний консультант» Олександр Ткач, чиновники порахували, що для «актуалізації» пенсій буде досить індексувати весь розмір пенсії на розмір інфляції (раніше індексували тільки ту частину, яка знаходиться в межах прожиткового мінімуму).

Однак і цю індексацію призупинили в 2014-му році через різкий стрибок цін. Так, за два минулі роки рівень інфляції досяг 68,2%. Отже, мінімальну пенсію з 2014 до кінця 2015-го повинні були підвищити з 949 до 1596 гривень. А в цьому році – до 1787 гривень (за прогнозом Міністерства економічного розвитку, інфляція буде на рівні 12%). Однак, на даний момент мінімальна пенсія в Україні – 1130 гривень.

Читайте також: Свято наближається: Розенко повідомив про підвищення пенсії восени 2016 року

Джерело

Related Post