fbpx
Суспільство
В 6 чи 7: якому віці краще йти в перший клас

В цьому році в школу піде майже 400 тис. першокласників. Це – діти шести і семи років. Таку норму передбачає закон “Про освіту”.

Саме це – найбільша проблема першого класу, каже методист НВК “Новопечерські школа”, співавтор підручників для першого класу Нової української школи Інна Большакова.

“Іноді в одному класі вчиться дитина, якій щойно виповнилося шість років в серпні, а іншому вже сім років і десять місяців. Фактично це дві вікові категорії. Для першого класу це велика різниця.

Не важко здогадатися, у кого буде краще поведінку, концентрація уваги , хто швидше опанує навичками. Крім того, це додаткове навантаження для вчителя.

Якщо в 7 можна пропонувати більш складні завдання, то шестирічним дітям потрібні менш складні. Педагогу доводиться вибирати різні методи, щоб навчити всіх “, – говорить спеціаліст.

Йти в школу в сім років повинні діти за рекомендацією лікарів або бажанням батьків. Втім зараз це масове явище. Різниця у віці здається батькам не суттєвою, адже батьки не підозрюють про труднощі, з якими можуть зіткнутися діти.

Читайте також: СУПРУН ДАЛА КІЛЬКА ПОРАД, ЯК ВЖИВАТИ СОЛОДКЕ

“Йти в школу в сім років повинні діти, які в шестирічному віці не готові її відвідувати по психологічним або медичними показаннями.

Наприклад, мають хронічні захворювання, низько зростання, швидко втомлюються або погано розмовляють. Але зараз батьки масово віддають дитину в перший клас сім років. “На око” визначають: чи готова дитина до школи чи ні.

Батьків в цій ситуації обвинувачувати не можна. Вони по-своєму піклуються про дитину”, – робить висновок Большакова.

Фахівець радить батькам проконсультуватися з фахівцем і визначити, чи готова дитина психологічно і фізично. Від цього відштовхуватися, в якому віці краще віддавати дитину в школу.

Джерело.

Related Post

facebook