fbpx
Наука
Вчені дали несподівану пораду, як поліпшити подружнє життя

Спостереження відразу за декількома десятками пар показало, що чоловік і жінка під час сну в спільному ліжку постійно перебувають в напівстресовому стані.

Канадські вчені з університету Раєрсон радять подружнім парам спати окремо. Це не тільки зміцнить здоров’я, але і налагодить більш тісні взаємини, пише “Ортодокс”.

На перший погляд висновки дослідників суперечать здоровому глузду. Люди сприймають як само собою зрозуміле, коли щаслива сімейна пара нерозлучна протягом дня і ночі. І якщо раптом дізнаються, що чоловік і дружина сплять окремо, відразу починають підозрювати щось недобре.

Спостереження відразу за декількома десятками пар показало, що чоловік і жінка під час сну в спільному ліжку постійно перебувають в напівстресовому стані, переживаючи, що можуть перешкодити один одному. Це призводить до того, що обидва партнери рідко занурюються в фазу глибокого сну, під час якого тіло відновлюється максимально швидко і ефективно. Таким чином, щоранку чоловік і дружина стають з почуттям недосипання. Коли ефект накопичується з роками, між подружжям можуть початися сварки, здатні послабити позитивне взаємовідношення.

Правда, при цьому дослідники з Канади підкреслили, що хронічне недосипання компенсується виробленням гормону щастя окситоцину, здатного трохи пом’якшити негативні наслідки спільного нічного відпочинку.

Внаслідок встановлених фактів вони рекомендують заради здоров’я подружнім парам час від часу спати окремо.

Читайте також: НАЙПОШИРЕНІШІ АЛЕРГЕНИ: НА ЩО СЛІД ЗВЕРНУТИ УВАГУ

Джерело.

Related Post