fbpx
Суспільство
Вчені назвали продукти, які нас вбивають

Повідомляють, що більше половини смeртей від хвороб серця, інсульту і діабету другого типу в розвинених країнах пов’язані з неправильним харчуванням.

Вчені з Університету Тафтса виявили, що всього 10 видів їпродуктів – занадто велика кількість або навпаки, нестача яких може істотно підвищити ризик смeрті від перерахованих захворювань.

Продукти, кількість яких варто обмежити

На першому місці знаходиться сіль з 9,5% смертей, на другому – червоне м’ясо і перероблене м’ясо (бекон, ковбаси, сосиски) з 8% смертей, а на третьому – солодкі газовані напої з 7,4% смертей.

На іншій стороні знаходяться продукти, кількість яких в меню, навпаки, повинна бути збільшена.

Так, низьке споживання горіхів було пов’язано з 9% смертей від серцево-судинних захворювань і діабету із загальної вибірки, а нестача риби, морепродуктів, цільних зерен, свіжих фруктів і овочів у раціоні – з 6-8% смeртeй за кожним із пунктів.

“Гарна новина полягає в тому, що тепер ми розуміємо, на які моменти в дієті варто звернути увагу, щоб знизити ризик смeртi від кардіометаболічних порушень”, – коментує дієтолог і епідеміолог, провідний автор дослідження Рената Міха.

Читайте також: ЯКІ ПРЕДМЕТИ ПОТРІБНО ЗАВЖДИ НОСИТИ З СОБОЮ: КОРИСНІ ПОРАДИ

Аналіз даних також дозволив говорити про те, що правильне харчування (тобто, присутність в раціоні достатньої кількості корисних продуктів і обмеження шкідливих продуктів) в більшості випадків пов’язано з іншими здоровими звичками.

Люди, які стежать за своїм раціоном, достатньо рухаються, сплять шість-вісім годин на добу і ефективніше справляються зі стресовими перевантаженнями.

Вчені додають, що вам в будь-якому випадку не доведеться відмовлятися від улюблених продуктів, якщо ви хочете продовжити собі життя. Інша справа, що їх споживання повинне бути помірним, про що свідчать численні дослідження.

Джерело.

Related Post

facebook