fbpx
Наука
Вчені виявили новий орган в людському тілі

У травній системі людини виявили новий орган – брижу.

Про це повідомляє науковий журнал The Lancet Gastroenterology & Hepatology, передає hromadske.ua.

Раніше вчені вважали, що брижа складається з окремих і різних за типом фрагментів і не є окремим органом.

Брижа є подвійною складкою очеревини – оболонки, яка вистилає стінки черевної порожнини і огортає органи в ній. Складка прикріплює тонкий кишечник в черевній порожнині і утримує все в одному місці.

“У рецензованій і оціненій іншими вченими роботі, ми пишемо, що в тілі людини є орган, який раніше не визнавався як орган”, – говорить дослідник з Університетського госпіталю Лімерик (Ірландія), автор наукової статті Дж.Кельвін Коффі.

За його словами, нове відкриття має допомогти в дослідженнях захворювань органів черевної порожнини, адже тепер можна буде класифікувати захворювання травної системи з позиції цього органу.

Новий орган вже вносять в підручники для студентів-медиків, пише ScienceAlert.

Це означає, що відтепер в тілі людини офіційно 79 органів.

Нагадай, кілька років тому дослідники виявили раніше невідомий шар, який переховується в людському оку. Орган, який отримав назву “шар Дуа”, є дуже тонким, але жорстким утворенням, товщина якого становить всього 15 мікрон (1 мікрон = 0,0000001 метра). Він розташований в задній частині рогівки – чутливій прозорій тканині, розташованій на передній частині очі людини. Рогівка і шар Дуа виконують взаємодопоміжні функції по фокусуванні світла, що потрапляє в око людини.

Читайте також: ПОЛІЦІЯ ЗВЕРНУЛАСЯ ДО ВОДІЇВ ЧЕРЕЗ НЕГОДУ

Джерело.

 

Related Post