fbpx
Breaking News
Неймовірно смачно! Без цієї страви з гарбуза наша родина не уявляє осені. Просто, корисно, легко і всім до вподоби! Готувала бабуся, мама, а тепер – і я. Просто, з фаршем, курятиною або грибами
Цю дивовижну притчу мені одного разу розповіла моя бабуся. І я, напевно, ніколи не перестану дивуватися мудрості і глибокому змісту, які закладені в цих словах
На столі задзвонив телефон. Подарунок дочки. Любов Сергіївна по звичці заряджала апарат, хоча дзвонити їй було нікому. Ось уже рік як мовчав, а тут раптом задзвонив. Номер якийсь невідомий. Вона притиснула руку до гpyдей і сіла на диван. Щось там, в гpyдях защеміло від почутого
Михайлик сором’язливо посміхався і ховав мокрі від сліз очі. Він ще не знав, що на його новий прoтез збирали гроші всією школою. Не знав, що хлопці організували справжній благодійний концерт, поки він був на опeрaції в місті
«Не зможу» – думала я, очікуючи у темряві своєї черги долучитися до гри. Адже чула, що не всім з однокласників вдається вгадати ту, руку, що рідна. Не вдасться, здавалося мені, зрозуміти, чим же таким особливим відрізняється мамина рука…
Економіка
Виплати до 9 травня: кому і скільки призначили

Вже через кілька днів учасники бойових дій, інваліди і жертви нацистських репресій часів Другої світової війни отримають грошову допомогу. Гроші виплатять з держбюджету. Також деяким ветеранам виплатять одноразову допомогу з місцевих бюджетів за рішенням обласних та міських рад. Сайт “Сегодня” з’ясував, кому і скільки грошей належить до Дня Перемоги.

Хто і скільки отримає до Дня Перемоги
До п’ятого травня ветерани війни, українці з особливими заслугами перед Батьківщиною і жертви нацистських переслідувань отримають одноразову виплату з казни. Грошова допомога передбачена законами “Про статус ветеранів війни, гарантії їхнього соціального захисту” та “Про жертви нацистських переслідувань”, а її розмір щорічно визначає уряд своєю постановою.

У 2017-му виплати зростуть у середньому на 26%. Як розповів на засіданні Кабміну міністр соцполітики Андрій Рева, найбільшу суму отримають інваліди війни першої групи (більше трьох тисяч гривень), а найменше дістанеться учасникам війни. За даними Мінсоцполітики, в Україні близько 600 тисяч учасників Другої світової війни і 217, 8 тисячі членів загиблих учасників війни. У минулому році на допомогу ветеранам з державного бюджету витратили понад 880 мільйонів гривень, в цьому році знадобиться більше мільярда гривень.

“У нас було передбачено, що учасники війни до свята отримають по 170 грн. Ми вважаємо, що ми можемо збільшити цю цифру, ми знайшли відповідні резерви. Я просив би, щоб уряд підтримав сьогодні пропозицію, щоб кожен ветеран, учасник війни отримав по 400 грн, а сім’ї загиблих отримають по 500 грн”, – заявив Гройсман на засіданні уряду.
vyplaty

До речі, за даними Пенсійного фонду, 929 тисяч українців отримують підвищені пенсії згідно із законом “Про статус ветеранів війни”, 539 тисяч українців на пенсії мають особливі заслуги перед Батьківщиною, 2,9 мільйона пенсіонерів – діти війни, понад 10 тисяч українців на заслуженому відпочинку – жертви нацистських переслідувань.

Місцева влада також має намір виділити допомогу до Дня Перемоги. Так, у Харківській області 959 учасників Другої світової війни отримають по 1,5 тисячі гривень, у Миколаївській області місцеві бюджети до 9 травня ветеранам виділять по три тисячі гривень, а Запоріжжя понад 1300 ветеранів отримають з місцевого бюджету по тисячі гривень.

Ветерани отримують допомогу на банківські картки, разом з пенсіями, або в поштових відділеннях.

Скільки платять ветеранам у різних країнах

З усіх пострадянських країн найбільше грошей у цьому році отримають ветерани в Казахстані. Крім традиційних 150 тисяч тенге (476 доларів), ветеранам додатково заплатять близько 1000 доларів. Ветерани в Росії можу розраховувати на 170 доларів, в Азербайджані – 600 доларів, а в Узбекистані – близько 540 доларів.

Ветеранам у травні підвищили пенсії

З першого травня в Україні зросли надбавки до пенсій для учасників бойових дій, інвалідів війни і т. д. Так, якщо на початку року інвалідам війни першої групи доплачували 623 гривні, з першого травня розмір виплати збільшили до 656 гривень. Українці з особливими заслугами перед Батьківщиною отримають надбавку у 918 гривень (було 827 гривень).

Учасникам бойових дій надбавку до пенсії збільшили з 311 до 329 гривень.

До речі, в жовтні цього року восьми мільйонам українців, в тому числі і ветеранам, перерахують пенсії. Виплати українцям на заслуженому відпочинку осучаснять з урахуванням нового розміру середньої зарплати. Приблизно п’ять мільйонів пенсіонерів отримають надбавку від 50 до 1000 гривень. Ще одне можливе нововведення – пенсіонерам заборонять працювати. За словами міністра соцполітики Андрія Реви, це торкнеться не всіх українських пенсіонерів, а лише “багатих”.

Так, тисячі українців отримують пенсії більше 10 тисяч гривень. Пенсіонерам з високими виплатами, припускають у міністерстві, можуть заборонити працювати (тоді доведеться вибирати: або зарплата або пенсія).

Читайте також: В ТУРЕЧЧИНІ ЗАГАДКОВО ПОМЕРЛА 8-РІЧНА УКРАЇНКА

Related Post