fbpx
Breaking News
Їжмо й будьмо молодими! Фахівці назвали 5 продуктів, необхідних для жіночої молодості і краси. Вчені рекомендують обов’язково включити ці продукти в раціон, якщо ви  переступили 40-річний рубіж. 
У них кохання? Зірки “Танців з зірками” Ганна Різатдінова і її партнер Олександр Прохоров нарешті розповіли про свої відносини. Учасник шоу “Танці з зірками” Олександр Прохоров зізнався, що з партнеркою Ганною Різатдіновою проводить більше часу, ніж з близькими.
Я от не можу добре заснути на голодний шлунок. А ви теж любите перед сном щось з’їсти? Насправді, нічого страшного в цьому немає, якщо знати, що можна і корисно їсти на ніч, а що – краще не варто. Ось список таких продуктів
Субота – для піци і гри в хованки! Бо прибираємо ми в п’ятницю ввечері – щоб не витрачати на це час у вихідні. Тому що вихідні – для іншого. От ранок суботи, наприклад, – для піци і гри в хованки. Граємося, поки печеться піца. І ще момент: піца повинна бути така, щоб її можна було і маленьким, а значить – максимально з натуральних простих інгредієнтів і корисною. Ми якраз таку і робимо!
Чому не треба виливати воду з-під макаронів? Все просто! Ця вода зробить ваші страви смачнішими
Суспільство
Власіїв день – 24 лютого: чого категорично не можна робити

Щороку 24 лютого відзначається народне свято Власіїв день (дата за старим стилем – 11 лютого). Джерело

У православному календарі це дата вшанування пам’яті священномученика Власія Севастійського, єпископа. У народі християнського святого вважають покровителем домашньої худоби.

Власіїв день 24 лютого: заборони свята

Існує версія, що Власій у свідомості народу став «спадкоємцем» слов’янського Волоса, зберігача селянської худоби. В цей день господині давали домашнім тваринам найкращий корм.

Також відбувалися спеціальні ритуали, щоб вберегти худобу від нечистої сили. Для цього наші предки щільно закривали всі пічні труби вушками або навіть замазували глиною.

У той же час до святого Власія у свято зверталися з молитвою: «Дай щастя на гладких телушек, на товстих бичків, щоб з двору йшли-грали, з поля йшли-скакали».

Крім того, Власію також молилися про благополуччя в будинку і господарські справи, про зцілення від хвороб горла та небезпеки удавления кісткою.

За традицією корів приганяли до церкви, служили молебень, окропляли їх свяченою водою. Ще в храм приносили коров’яче масло і клали в дар кліру перед іконою святого Власія.

Читайте також: Троє дітей – не тягар, можна піти

В цей день в церкві після молебню освячували житні паляниці, які потім згодовували худобі.

При цьому залишати тварин голодними або сарай не прибраним було суворо заборонено – люди вірили, що Власій може прогніватися і наслати смерть на худобу.

Здавна Власіїв день народ відзначав як велике свято. За столом збиралася рідня з усіх сіл по близькості. Було прийнято заколювати кабана, свиню або молоду телицю і подавати до столу печеню.

Ще влаштовувалися скотинячі торги. Продавці і покупці вважали, що під захистом «покровителя стада» вигідно здійснювати як купівлю, так і продаж худоби.

На «Власіївих торгах» при операціях клялися ім’ям цього святого. Обманювати при цьому заборонялося, тому що Власій прокляне назавжди, і надалі життя брехуна буде схильне до невдач і xвopoб.

Також у цей день не прийнято працювати. Люди вірили, що це допоможе вберегти домашніх тварин від падежу.

Чоловіки намагалися сидіти вдома на Власія, щоб не накликати біду в дім.

Related Post