fbpx
Breaking News
В один прекрасний день я набрала маму і попросила забрати малого з садка. На що вона м’яко відповіла, що не зможе, так як сидить з онукою Дмитра. Мене цей нюанс насторожив, і я через кілька днів зробила рeйдeрський візит в квартиру батьків. Там мене i чекав сюрприз
Матимемо 1000: нову гривневу банкноту номіналом у 1000 гривень для початку випустять в обсязі 5 мільйонів штук
Тиждень тому, коли знову стало ясним до цього багато днів похмуре небо, вони переставили своє стареньке ліжко до вікна. І тепер лежали, 90-річний старий і 89-річна стара, загорнуті у ковдру, темряву і ледь чутне дихання одне одного. І ось -заговорили. Інакше, не так, як говорили раніше. Про те, що ніколи ще не було сказане в голос.
Магазинного більше не схочеться! Ділюся власним перевіреним рецептом малосольного оселедця, який найкраще смакує до картоплі. Ні оцет, ні олія для маринаду не потрібні. Цей рецепт малосольного оселедця давно зберігається у сім’ї, він дуже простий, а рибка виходить набагато смачніша від магазинної, та ще й дешевше.
Тaкий салатик подають в багатьох ресторанах. І вiн коpистується великим попитом. Незвaжаючи на те, що це рестoранна страва, салат простий у приготуванні і з найдоступніших продуктів
Суспільство
Витрачайте гроші на враження, а не на речі

Ви, мабуть, важко працюєте кожного дня. Тому гроші, які залишаються після оплати всіх рахунків та покупок найнеобхіднішого, потрібно витрачати правильно. Не знаєте, з чого почати? Вчені рекомендують задуматись над тим, що приносить вам щастя.

Парадокс майна

20-річне дослідження, проведене доктором Томасом Гіловічем, професором психології з Корнельського університету, показало, що не варто витрачати багато грошей на речі. Причина цього дуже проста — відчуття щастя, яке вони приносять, швидко минає.

І на це теж є свої причини:

  • Ми звикаємо до своїх речей. Те, що колись здавалося новим і захоплюючим, швидко стає буденним.
  • Ми продовжуємо піднімати планку. Нові покупки приводять до нових очікувань. Як тільки ми звикаємо до чогось нового, то за деякий час починаємо шукати щось краще.
  • Ми завжди намагаємось не жити гірше, аніж хтось інший. Тому постійно порівнюємо себе з кимось, а купивши нову річ, захоплення минає, як тільки ми дізнаємось, що друг придбав щось краще.

“Головний ворог щастя — адаптація”, стверджує Томас Гіловіч

“Ми купляємо нові речі, які роблять нас щасливими, однак це відчуття триває лише деякий час. Ми лише спочатку захоплюємось ними, а потім пристосовуємось”, – Томас Гіловіч

Парадокс в тому, ми думаємо, ніби відчуття щастя від покупки буде тривати довго. Інтуїція підказує, що головним фактором є те, що річ ми бачимо, чуємо, можемо торкнутись до неї, на відміну від, наприклад, подорожі, яка рано чи пізно мине. Але це не правильно.

Сила досвіду

Гіловіч та інші дослідники з’ясували, що швидкоплинний досвід — приносить більше щастя, і ось чому:

Досвід стає частиною нашої самобутності. Ми — це не наші речі, ми — це накопичений досвід, те, що ми бачили та робили. Адже купівля Apple Watch нічого не змінить у нашому житті, а ось похід в гори доповнить його приємними спогадами.

“Наш досвід — це більша частина нас, ніж накопичені матеріальні блага. Вам можуть подобатись ваші речі, ви навіть можете ототожнювати з ними якусь частину себе, та все ж вони — не ви. Все, що має значення, — це ваш досвід. Ми — сума нашого досвіду”, – Томас Гіловіч

Порівняння не має великого значення. Ми не порівнюємо досвід тим же ж чином, що й речі. От, наприклад, під час одного дослідження людей запитали, яку б зарплату вони вибрали — вищу, але вона була б нижчою, ніж в їх колег, чи нижчу, але яка була б вищою, ніж в колег. Багатьом із опитаних було важко визначитись. Проте коли їх запитали про тривалість відпустки, більшість респондентів обрали довгі вихідні, навіть якщо б вони були коротшими, аніж у колег.

Очікування важливіше. Гіловіч вивчав як працює процес очікування і виявив, що якщо ви чекаєте відпустку, то таке очікування викликає хвилювання і задоволення. А ось очікування нової речі не викликає нічого, крім стресу і дратівливості.

Новий досвід приносить задоволення ще на стадії планування, і воно триватиме дуже довго.

Досвід — швидкоплинний (і це добре). Хоч одна з тих крутих речей, які ви купували, була такою ж крутою, як ви про неї думали?

Дослідження показують, що більшість людей думає про дорогі речі після їх покупки приблизно так: “Звичайно, це крута штука, але, ймовірно, не варта таких грошей”.

Гіловіч і його колеги не єдині, хто вважає, що досвід робить людину щасливішою, аніж речі. Доктор психологічних наук з Університету Британської Колумбії Елізабет Данн теж вивчала це питання, і назвала відчуття щастя, отриманого в результаті покупки, “оманливим задоволенням”. Іншими словами, таке відчуття щастя швидко зникає і змушує нас хотіти все більше і більше.

Тож пам’ятайте, речі можуть мати довший “термін придатності”, аніж досвід, але саме спогади та пережиті відчуття більш важливіші.

Читайте також: У ЗОНІ АТО ГАРЯЧЕ: ВОРОГ ГАТИТЬ ІЗ ЗАБОРОНЕНОЇ ЗБРОЇ

Джерело.

Related Post