fbpx

Я от не можу добре заснути на голодний шлунок. А ви теж любите перед сном щось з’їсти? Насправді, нічого страшного в цьому немає, якщо знати, що можна і корисно їсти на ніч, а що – краще не варто. Ось список таких продуктів

Я от не можу добре заснути на голодний шлунок. А ви теж любите перед сном щось з’їсти? Насправді, нічого страшного в цьому немає, якщо знати, що можна і корисно їсти на ніч. Ось список найкращих таких продуктів і напоїв.

Банани

Ці фрукти багаті  калієм і магнієм – речовинами, які діють як природні міорелаксанти. Вони допомагають тілу розслабитися перед сном. Крім того, банани містять амінокислоту триптофан,  а вона бере участь в синтезі серотоніну і сприяє розслабленню. Серотонін, в свою чергу, перетворюється в мелатонін, «гормон сну». Одне дослідження виявило, що після вживання двох бананів рівень мелатоніну в крові зростає в чотири рази. Проходить приблизно годину, перш ніж триптофан досягне мозку, тож краще перекусити за годину-півтори до сну.

Мигдаль

Ці смачні горішки багатіне тільки білком, але і магнієм – речовиною, яка забезпечує розслаблення м’язів і полегшує засинання. Крім того, мигдаль є цінним джерелом мелатоніну  і може знижувати рівень кортизолу  – гормону стресу, який перешкоджає сну. Дослідження  показують, що цей вид горіхів, так само як і масло з них, має седативний і снодійний ефект. Тож жменька мигдалю перед сном або бутерброд з мигдальним маслом буде вам помічником в боротьбі з безсонням.

Вишня

Вишня – один з природних джерел мелатоніну. Дослідження  показали, що дорослі з безсонням, які випивають 250 мілілітрів вишневого соку перед сном, спали на півтори години довше, ніж ті, хто не вживав вишню. Крім того, їх сон був міцніший і вони краще відпочивали. Так що з’їжте жменю вишні за годину до зустрічі з подушкою або випийте склянку натурального вишневого соку.

Ромашковий чай

Це класика.  Ромашковий чай містить речовину апигенин, що сприяє сонливості і допомагає при безсонні. Одне дослідження продемонструвало, що люди, які вживали екстракт ромашки два рази в день протягом місяця, засипали на 15 хвилин швидше і рідше прокидалися посеред ночі в порівнянні з тими, хто не вживав екстракт. А ще у любителів ромашкового чаю знижується ризик депресії, яка теж призводить до проблем зі сном.

Чай з пасифлори

Крім ромашкового, на сон добре впливає ще чай з пасифлори, або страстоцвіту. Він також містить апигенин і надає заспокійливу дію. Ефективність цього напою доведена експериментально Група дорослих людей протягом семи днів випивала по чашці чаю зі страстоцвіту перед самим сном. І до кінця тижня якість нічного відпочинку випробовуваних значно покращився у порівнянні з контрольною групою, якій давали плацебо. Почніть пити чай з пасифлори перед відходом до сну, і через пару тижнів засипати буде куди легше.

Ківі

 Ківі містить  велику кількість серотоніну – нейромедіатора, який має розслаблюючу дію і допомагає швидше заснути. В одному експерименті учасникам запропонували з’їдати два ківі за годину до сну щовечора. Через місяць дослідники помітили, що час, необхідний випробуваним для засипання, скоротився на 35%, а тривалість і якість відпочинку виросли. Крім того, серотонін в ківі зменшує тягу організму до поглинання вуглеводів. Отже, якщо їсти його перед сном, менше буде хотітися серед ночі сходити перекусити.

Вівсяна каша

 Зазвичай вівсяна каша асоціюється зі сніданком. Але вона ж допомагає і заснути. По-перше, вівсянка містить багато мелатоніну  – більше, ніж в інших злаках. По-друге, в ній є селен, а його нестача викликає труднощі з засинанням. І нарешті, вівсянка багата на триптофан, а також кальцієм, магнієм, фосфором, кремнієм і калієм, які також сприяють здоровому сну. Але врахуйте, що ця каша корисна, тільки якщо ви їсте її без цукру. А ось солодка вівсянка, навпаки, зашкодить заснути.

Молоко

Стакан теплого молока перед сном – привіт з дитинства. Воно сприяє засипанню, тому що містить Mтриптофан. Крім того, це відмінне джерело кальцію, який регулює вироблення мелатоніну. Якщо ви прокинулися вночі і не можете заснути знову, випийте склянку молока з чайною ложкою меду. Експерименти показали, що таке поєднання скорочує час засипання і покращує якість відпочинку.

Грецькі горіхи

Волоські горіхи є одним з кращих джерел мелатоніну. Крім того, вони допомагають організму виробляти серотонін і насичують його Omega-3, тим самим сприяючи засипанню. Жменя волоських горіхів, з’їдених просто так або доданих в салат, перед сном точно не завадить.

Джерело

You cannot copy content of this page