fbpx

Як часто можна прати одяг: шпаргалка від стилістів

Західні дизайнери активно закликають споживачів рідше прати одяг. Мовляв, це шкодить не тільки одягу, але і навколишньому середовищу. Джерело

Журналісти розпитали українців на вулиці і відомих вітчизняних стилістів – як часто вони включають пральну машину.

Рідше прати – довше прослужить! Модельєр Стела Маккартні днями виступила проти пральної машинки. Мовляв, і одяг носиться довше, і навколишньому середовищу менше шкоди. Але не всі українці згодні з цим, адже в брудному одязі ходити – не комфортно.

Як правильно доглядати за одягом?

“Якщо ми переведемо слова Стелли Маккартні на нашу мову, то виходить, що у нас дві футболки в гардеробі і ми не стираємо їх п’ять днів, то можемо собі уявити, як неохайно виглядає людина.

Одні і ті ж білі штани, які ми носимо в мегаполісі, на наступний день доводиться прати”, – розповідає Ольга Бобівская, президент Асоціації стилістів України.

Читайте також: Як швидко позбутися від прищів і aкнe: перевірені домашні засоби

За словами Ольги, кожна річ має свій ліміт. Експерти навіть склали шпаргалку, як часто слід прати елементи жіночого гардеробу:

  • Джинси – 10
  • Спідниці, піджаки – 5-7
  • Футболки – 2

Витривалі джинси – їх можна надягати раз десять. Вироби з домішкою синтетики доведеться прати частіше – через кожні сім разів.

А ось чутливі до свіжості – трикотажні футболки: вони витримають без прання максимум два рази.

“Кожне волокно має свою властивість деформації в залежності від волокна, але водна прання набагато більш руйнівна для волокна, ніж хімчистка або суха прання.

Тому, щоб одяг прослужила довше, фахівці радять прати її при низьких температурах і не перевантажувати пральної машини.

Чим менше одягу в барабані, тим менше тертя. Найдорожчі речі прати вручну”, – радить Ольга.

You cannot copy content of this page