fbpx
Breaking News
Серйoзні стосунки, нe для них: Цuм знaкам зодiаку непoгано живeться в холoстяцькому статусі
Я росла в сім’ї, де конфлікти було прийнято вирішувати без крuків, і тим більше без рукoприклaдствa: цікава історія про те, як я врятувала незнайому пару від розлучення
Якa ж вона розумничка! Оcь, як повинна відповідати мужикам, справжня жінка!
“Часник – зимовий рятівник”, – любила казати бабуся, а на столі завжди стояло блюдце з гостро-гіркими, але такими вітамінними зубочками. Ми з бабусею заплітали часник у косички, а потім я, ставши на стілець, розвішувала їх під стелею кухні. Це був такий наш ритуал, якого я чекала, щойно починали облітати з дерев перші золоті листочки. Та часник можна зберігати не тільки в косичках. Є і інші способи висушити і зберегти його, щоб спеція не розгубила свої корисні властивості. Ділимося найправильнішими методами!
Які молодці! На Вінниччині, у селі Іванів, вже стала традицією масова ранкова шкільна руханка: енергетичний заряд, бадьорість і  краща продуктивність дітям і вчителям забезпечені!
Суспільство
Як навчитись грамотно розподіляти кошти: правило 50/20/30

Для того, щоб фінансове становище було стабільним, не обов’язково заробляти мільйони. Інколи достатньо розробити простий, але дієвий план розподілу бюджету або, наприклад, використовувати правило 50/20/30.

Якщо ви новачок в складанні бюджету, вам варто з’ясувати, як правильно розпоряджатись своїми грошима, щоб потім не почуватись пригніченим. Тому що вам потрібно не лише систематизувати все, але й прийняти рішення про те, як саме витрачати свою зарплату. Опирання на досвід інших людей може вам не допомогти, тому що ваш дохід та витрати відрізняються від чужих.

Але є хороша новина: вам не потрібно складати складні електронні таблиці з незліченними категоріями витрат, чи бути фінансовим експертом, щоб зрозуміти, скільки грошей ви можете витратити. Вам просто потрібно дотримуватись простого правила 50/20/30.

Отож, що це за правило?

Золоте правило 50/20/30 допоможе вам розподілити бюджет, використовуючи три категорії витрат:

  • 50% вашого доходу має йти на найнеобхідніші витрати: оренда, комунальні послуги, харчування, транспорт;
  • 20% доходу — це ваші заощадження, інвестиції або сплата боргів (якщо вони у вас є);
  • 30% від доходу потрібно витрачати “на себе”, це так звані гнучкі витрати: тобто все, що ви хочете, але що не є аж таким необхідним (наприклад, подорожі, кіно, ресторани).

“Суть в тому, щоб вжити заходів та використовувати систему, яка допоможе залишатись послідовним в управлінні власними коштами щомісяця, і переконатись, що ви, покриваючи свої витрати, відповідальні за свій завтрашній день та маєте можливість насолоджувати життям вже сьогодні”, – Ерік Роберг, спеціаліст з фінансового планування

Як впровадити правило 50/20/30 у власне життя?

З’ясуйте, що зараз відбувається з вашими витратами. По-перше, підрахуйте вашу зарплату, тому що це та сума, яку ви кожного місяця приносите додому. Це ваш дохід і на ньому базуватиметься розподіл.

Далі відстежте свої витрати. Це означає, що ви повинні рахувати кожну копійку, починаючи від сплати за оренду і до купленої кави, яку ви п’єте по дорозі на роботу. Потім визначтесь із вище написаними категоріями: на що вам потрібно витратити гроші перш за все, з фінансовими цілями та гнучкими витратами. Та вирахуйте, як виглядатиме правило 50/20/30 у гривневому еквіваленті. Якщо ви багато витрачаєте на речі, які хочете, але вони не є настільки важливі для вас, значить настав час скоротити цей список.

Чому правило 50/20/30 працює?

Завдяки цьому правилу ви сплачуєте рахунки, постійно заощаджуєте та маєте кошти, які з легкістю витрачаєте на власні потреби. А ще — воно дуже просте для новачків, і всі кроки в ньому зрозумілі та допоможуть вам досягнути фінансової стабільності.

Окрім цього, правило пропонує певну гнучкість. Ви можете трішки змінити пропорцію, щоб вона краще працювала для вас.

“Всі бюджети відрізняються, тому не можна говорити, що це точний процентний розподіл”, – стверджує Ерік Роберг, спеціаліст з фінансового планування, який спеціалізується на наданні допомоги фахівцям та підприємцям з Beyond Your Hammock

Отож, якщо ви все ще не знайшли спільної мови з вашими коштами, спробуйте скористатись правилом 50/20/30. Можливо, саме воно стане хорошим другом для вашого бюджету.

Читайте також: ПОВЕДІНКА ПУТІНА – ЦЕ ПОВЕДІНКА ВБИВЦІ, – МАККЕЙН

Джерело.

Related Post