fbpx
Breaking News
Їжмо й будьмо молодими! Фахівці назвали 5 продуктів, необхідних для жіночої молодості і краси. Вчені рекомендують обов’язково включити ці продукти в раціон, якщо ви  переступили 40-річний рубіж. 
У них кохання? Зірки “Танців з зірками” Ганна Різатдінова і її партнер Олександр Прохоров нарешті розповіли про свої відносини. Учасник шоу “Танці з зірками” Олександр Прохоров зізнався, що з партнеркою Ганною Різатдіновою проводить більше часу, ніж з близькими.
Я от не можу добре заснути на голодний шлунок. А ви теж любите перед сном щось з’їсти? Насправді, нічого страшного в цьому немає, якщо знати, що можна і корисно їсти на ніч, а що – краще не варто. Ось список таких продуктів
Субота – для піци і гри в хованки! Бо прибираємо ми в п’ятницю ввечері – щоб не витрачати на це час у вихідні. Тому що вихідні – для іншого. От ранок суботи, наприклад, – для піци і гри в хованки. Граємося, поки печеться піца. І ще момент: піца повинна бути така, щоб її можна було і маленьким, а значить – максимально з натуральних простих інгредієнтів і корисною. Ми якраз таку і робимо!
Чому не треба виливати воду з-під макаронів? Все просто! Ця вода зробить ваші страви смачнішими
Суспільство
Як навчитись грамотно розподіляти кошти: правило 50/20/30

Для того, щоб фінансове становище було стабільним, не обов’язково заробляти мільйони. Інколи достатньо розробити простий, але дієвий план розподілу бюджету або, наприклад, використовувати правило 50/20/30.

Якщо ви новачок в складанні бюджету, вам варто з’ясувати, як правильно розпоряджатись своїми грошима, щоб потім не почуватись пригніченим. Тому що вам потрібно не лише систематизувати все, але й прийняти рішення про те, як саме витрачати свою зарплату. Опирання на досвід інших людей може вам не допомогти, тому що ваш дохід та витрати відрізняються від чужих.

Але є хороша новина: вам не потрібно складати складні електронні таблиці з незліченними категоріями витрат, чи бути фінансовим експертом, щоб зрозуміти, скільки грошей ви можете витратити. Вам просто потрібно дотримуватись простого правила 50/20/30.

Отож, що це за правило?

Золоте правило 50/20/30 допоможе вам розподілити бюджет, використовуючи три категорії витрат:

50% вашого доходу має йти на найнеобхідніші витрати: оренда, комунальні послуги, харчування, транспорт;

20% доходу — це ваші заощадження, інвестиції або сплата боргів (якщо вони у вас є);

30% від доходу потрібно витрачати “на себе”, це так звані гнучкі витрати: тобто все, що ви хочете, але що не є аж таким необхідним (наприклад, подорожі, кіно, ресторани).

“Суть в тому, щоб вжити заходів та використовувати систему, яка допоможе залишатись послідовним в управлінні власними коштами щомісяця, і переконатись, що ви, покриваючи свої витрати, відповідальні за свій завтрашній день та маєте можливість насолоджувати життям вже сьогодні”, – Ерік Роберг, спеціаліст з фінансового планування.

Як впровадити правило 50/20/30 у власне життя?

З’ясуйте, що зараз відбувається з вашими витратами. По-перше, підрахуйте вашу зарплату, тому що це та сума, яку ви кожного місяця приносите додому. Це ваш дохід і на ньому базуватиметься розподіл.

Далі відстежте свої витрати. Це означає, що ви повинні рахувати кожну копійку, починаючи від сплати за оренду і до купленої кави, яку ви п’єте по дорозі на роботу. Потім визначтесь із вище написаними категоріями: на що вам потрібно витратити гроші перш за все, з фінансовими цілями та гнучкими витратами. Та вирахуйте, як виглядатиме правило 50/20/30 у гривневому еквіваленті. Якщо ви багато витрачаєте на речі, які хочете, але вони не є настільки важливі для вас, значить настав час скоротити цей список.

Чому правило 50/20/30 працює?

Завдяки цьому правилу ви сплачуєте рахунки, постійно заощаджуєте та маєте кошти, які з легкістю витрачаєте на власні потреби. А ще — воно дуже просте для новачків, і всі кроки в ньому зрозумілі та допоможуть вам досягнути фінансової стабільності.

Окрім цього, правило пропонує певну гнучкість. Ви можете трішки змінити пропорцію, щоб вона краще працювала для вас.

“Всі бюджети відрізняються, тому не можна говорити, що це точний процентний розподіл”, – стверджує Ерік Роберг, спеціаліст з фінансового планування, який спеціалізується на наданні допомоги фахівцям та підприємцям з Beyond Your Hammock.

Отож, якщо ви все ще не знайшли спільної мови з вашими коштами, спробуйте скористатись правилом 50/20/30. Можливо, саме воно стане хорошим другом для вашого бюджету.

Читайте також: КЛИЧКО БИТИМЕТЬСЯ ІЗ ДЖОШУА В БЕРЕЗНІ ОДРАЗУ ЗА ДВА ПОЯСИ

Джерело.

 

Related Post