fbpx

Як навушники впливають на слух

Давай розберемося, в чому шкода від навушників і як правильно ними користуватися, щоб не зіпсувати слух.

Звичка насолоджуватися музикою на граничній гучності, за словами лікарів, може привести серйозних, часом незворотних проблем зі слухом. Занадто висока гучність в динаміках навушників пошкоджує оболонки нервових клітин головного мозку, що загрожує глухотою.

По-справжньому небезпечні для слуху звуки силою від 90 дБ. Тим часом, максимальна гучність більшості сучасних музичних пристроїв досягає 105 дБ.

Необхідно також сказати про небезпеку через навушників пропустити важливий звуковий сигнал, наприклад, при русі по дорозі, як водіями, так і пішоходами.

Які навушники найбільш небезпечні

Найбільшу небезпеку для слуху представляють навушники-вкладиші, які закривають весь звуковий прохід і направляють звук чітко на барабанну перетинку.

При цьому страждає не тільки слуховий апарат, а й центральна нервова система: через занадто гучну музику людина стає дратівливою, часто відчуває слабкість і втому.

Крім того, в зовнішньому слуховому проході постійно знаходиться чужорідне тіло. Накопичується сірка, запалюється шкіра слухового проходу, а це дуже шкідливо для здоров’я вух.

Читайте також: ЧОРНИЦЯ: КОРИСТЬ І ШКОДА ДЛЯ ЗДОРОВ’Я

Як мінімізувати шкоду навушників

Музику в навушниках-вкладишах можна слухати не більше, ніж 30-40 хвилин в день, а зі звичайними навушниками – не більше 1-1,5 години. При цьому гучність не повинна бути максимальною, досить 60%.

Джерело.

You cannot copy content of this page