fbpx

Як не дозволяти людям керувати вами: п’ять правил, яких варто дотримуватись

Щоб не потрапити під вплив інших людей, які будуть маніпулювати вами і приймати за вас рішення, важливо навчитися відстоювати особисті кордону і дотримуватися деяких правил.

Будьте наполегливі і впевнені в собі, тоді і вплинути на вас буде складно. Джерело

Вашій увазі п’ять правил, як не дозволяти іншим людям керувати вами:

1. Тобі треба – ти і роби

Маніпулятори дуже часто використовують слово треба, яке говорить не про ваше бажання, потреби або потреби, а про борг, зобов’язання.

І все це треба не вам, а людині, яка намагається за допомогою цих слів управляти вами. Кожен раз, коли мова йде про подібну маніпуляції, варто задавати питання “Кому це треба?”.

2. Пообіцяв – виконай

Маніпулятори часто тиснуть на почуття провини, якщо ви необачно або необдумано щось пообіцяли. Намагайтеся стежити за тим, що говорите, а якщо вже щось пообіцяли, то виконайте це – може так ви швидше навчитеся себе контролювати.

Читайте також: Як приготувати пісну картопляну запіканку з рибою

3. Не просять – не лізь

Дуже часто через благих намірів людина намагається допомогти тому, хто його про це не просив. Таким чином сам впрягатися в справу, яке вже зобов’язаний будеш зробити, порушивши при цьому і перше і друге правила зі списку.

Але, якщо ви хочете допомогти людині, спершу поцікавтеся у нього, чи потрібно йому це. Якщо виразної відповіді не отримали – краще не лізьте.

4. Живи справжнім

Людині властиво повертатися до якихось ситуація з минулого або моделювати своє майбутнє. І це цілком нормально.

Важливо тільки не реагувати на популярну модель поведінки маніпулятора, який любить говорити щось типу: “Раніше ти таких не був”.

Але, використовуючи фразу “Раніше було раніше”, ви і осадіть вашого маніпулятора і самі собі нагадайте, що важливо тільки те, що відбувається зараз.

5. Чи не осуджує, що не критикуй

Іноді буває дуже складно стриматися, щоб не покритикувати інших людей. Ось тільки, кому це цікаво і навіщо це потрібно?

Якщо вас в черговий раз почнуть засуджувати, вислухайте, але не критикуйте у відповідь. А позику використовуйте дуже підходящі питання: “І що з цього випливає?”, “Як ти пропонуєш поміняти цю ситуацію?”, “Чому ти вважаєш, що тільки твоя оцінка ситуації правильна?”.

А ще краще – просто пропускайте подібні слова повз вуха.

You cannot copy content of this page