fbpx
Економіка
Як не потрапити в “проблемний” банк і врятувати заощадження: поради експерта

Один з найпоширеніших способів “врятувати” свої заощадження від інфляції – відкрити банківський депозит. Цей метод інвестиції, відзначають експерти, вважається одним з найнадійніших. Але, незважаючи на це, в результаті закриття банків українці, за підрахунками Асоціації захисту банків, втратили більше 100 мільярдів гривень вкладів. Після закриття банку Фонд гарантування вкладів компенсує клієнтам банку до 200 тисяч гривень. Якщо на депозиті, наприклад, був мільйон, більшу частину вкладу можна втратити.

На початку кризи в Україні було близько 180 банків, на даний момент – близько 100. Олександр Сітухо передбачає: процес закриття українських банків продовжиться. Зараз, на думку експерта, ймовірність потрапити в проблемний банк вище, ніж “виграти” в “російську рулетку”.

Середня ставка по депозитах коливається в межах 17-20%. З огляду на, що прогнозована інфляція в наступному році – 8,1%, за допомогою банку можна не тільки зберегти свої заощадження, а й примножити їх. Наприклад, якщо відкрити депозит на 400 тисяч гривень при річній ставці 20% вже через рік можна забрати 480 тисяч гривень.

Однак, як пояснює старший аналітик Concorde Capital Олександр Паращій, краще відкрити два депозити в різних банках на суми по 200 тисяч гривень, ніж один депозит на 400 тисяч.

Як вибрати надійний банк:

Акуратно відноситься до високих ставок по депозитах. “Якщо банк пропонує відсоткову ставку вище 20%, ми повинні розуміти, що, найімовірніше, цей банк незабаром буде визнаний неплатоспроможним”, – упевнений Олександр Паращій. У той же час голова правління Першого українського міжнародного банку Сергій Черенко впевнений, що ставка по депозитах в надійному банку не повинна перевищувати 17% річних.

Дізнатися, кому належить банк і як він заробляє. Як говорить банківський аналітик Віталій Шапран, якщо процентні витрати випереджають процентні доходи більше двох років, незабаром вкладники банку можуть виявитися клієнтами Фонду гарантування вкладів. Доходи і витрати банку можна побачити на його сайті, однак, як зазначає Олександр Сітухо, цієї інформації недостатньо.

“Був надійний банк “Хрещатик”, який з багатьох причин не повинен був зникнути. Там обслуговувалися пенсіонери, там знаходився бюджет міста Києва. Орієнтуватися на фінансові показники банку можна, але вони при бажанні дуже легко змінюються. Приват теж по звітності до певного часу був цілком надійний, поки в його балансі не з`явилася “діра” в 150 млрд., просто в результаті того, що регулятори змінили деякі документи. Важливо дивитися, хто є власником банку, які у нього стосунки з державою (і не тільки українською), які функції виконує банк. найнадійніші банки це ті, в яких є частка держав, іноземних фінансових груп, ті, чиї власники знаходяться в контакті з владою, і які вбудовані в потужні виробничі холдинги, – розповідає експерт.

Читайте також: ПРОГНОЗ ПОГОДИ: ПЕРЕДНОВОРІЧНИЙ ТИЖДЕНЬ БУДЕ ХОЛОДНИМ І СНІЖНИМ

Джерело.

Related Post