fbpx
Суспільство
Як підготувати дитину до школи: поради батькам

Трохи більше місяця залишається до початку нового навчального року. У перший клас цього року підуть майже 400 тис. дітей. Готувати дитину до школи починають за місяць, говорить психолог Наталя Носаль.

“За два-три тижні до вересня дітей починають будити раніше. Поступово доходять до потрібного часу. Завдяки цьому дитина легше увійде в навчальний графік. Перед початком навчання важливо приділити увагу кісті руки дитини.

У школі будуть багато писати. Діти до цього не звикли. Тому можуть швидко втомлюватися. Щоб розвинути кість – нехай багато розфарбовують і малюють. При цьому слід стежити, щоб дитина правильно тримав олівець.

Слід навчити користуватися ножицями, вирізати по прямій лінії. Можна багато ліпити з пластиліну. Це добре для моторики, яка також потрібна для писання”, – радить фахівець.

Читайте також: ПРОГНОЗ ПОГОДИ НА ТИЖДЕНЬ: СИНОПТИКИ ПОПЕРЕДИЛИ ПРО СПЕКУ ДО +38°C

Під час підготовки до навчання потрібно формувати у дитини позитивну мотивацію до нього. Пояснювати, чим цікава і важлива школа.

“Головне, не “купувати” бажання дитини вчитися. Мовляв, походиш тиждень в школу, а на вихідних підемо в ігрову кімнату або на каруселі. Батькам не можна в присутності дитини негативно відгукуватися про школу або майбутньому вчителя.

Їм потрібно стати прикладом для першокласника: разом читати книги, вчитися, шукати потрібну інформацію. Це сприятиме мотивації дитини вперше піти в школу”, – каже кандидат психологічних наук Ірина Губеладзе.

Фахівець радить разом з дитиною вибрати шкільне приладдя і ранець. Це викличе інтерес до навчання.

Цього року першокласників приймають в школу за місцем прописки. За кожним навчальним закладом закріпили певну територію.

Дітей, які проживають на території обслуговування школи, приймати до навчального закладу в першу чергу. Інших – на вільні місця.

Джерело.

Related Post

facebook