fbpx
Лайфхаки
Як уникнути незручних запитань: 8 стратегій з прикладами

Ці методи допоможуть м’яко вислизнути з лап нетактовного співрозмовника або позбутися від неприємних розмов з ним назавжди.

1. Відповідайте питанням на питання

Скористайтеся зброєю співрозмовника і допитати його з пристрастю. Наприклад, поцікавтеся, навіщо він запитує і що змінить вашу відповідь.

Якщо зберігати доброзичливі інтонації, градус хамства у цього методу практично нульовий. При цьому ви видавлюєте питається зі своєї території назад на нейтральну. Якщо пощастить, людина зрозуміє, що питання нетактовне.

– А ти збираєшся взагалі купувати квартиру, або так і будеш до старості жити на знімній?

– А моя відповідь на щось вплине? Або чому ти цікавишся?

2. Трансформуйте питання

Незручну тему можна направити в потрібне русло, якщо уточнити предмет розмови, перед тим як почати відповідати. Важливо орієнтуватися швидко, щоб співрозмовник не встиг повернути вас назад.

– Наречений-то є, або так і пoмpeш в оточенні кішок?

– Ви маєте на увазі, що кішки відлякують женихів? Що ви, мої кішки дуже доброзичливі, адже я їх брала з притулку. До речі, і вам раджу, котик в господарстві завжди знадобиться. Тим більше що кішки з притулку такі вдячні.

3. Лийте воду

Багатослівно відповідайте нема на поставлене запитання, а на дуже близький до нього, зберігаючи головний предмет розмови незмінним.

Спосіб не дає стовідсоткової гарантії, так як співрозмовника може бути не так легко збити з пантелику, але працює. По крайній мірі, у політиків.

Якщо в голову нічого не приходить, починайте відповідати на питання здалеку. Поки підбере до суті, тема загасне сама собою.

– Чому тебе досі не підвищили? Ти дуже довго працюєш на цьому місці.

– У дитинстві я завжди дивився на дорослих, які поверталися ввечері з роботи, і думав, що одного разу і мені це належить. Тоді мені здавалося, що це відмінно, адже на роботі не треба спати і їсти манну кашу. Яка фатальна помилка!

4. Запитайте поради

Якщо вам потрібно відвернути співрозмовника, дайте йому можливість розповісти про те, в чому він (на його думку) розбирається. Попросіть ради і уважно слухайте відповідь.

Тільки ні в якому разі не ставте питань, пов’язаних з основною темою розмови. Якщо ви запитаєте, наприклад, як знайти чоловіка, у відповідь на питання, чому ви не заміжня , то ризикуєте кожну зустріч звітувати, як просуваються пошуки.

Так що перемикайте співрозмовника на максимально абстрактну тему.

– Ти роботу-то шукати будеш нормальну або так і будеш фрілансити?

– Поки що я стурбована ремонтом. До речі, ви недавно перекладали підлогу в кімнатах. Зараз реально застелити підлогу дошкою або це коштує, як чавунний міст? А ви що вибрали? А чому?

5. Віджартуватись

Якщо ви не іскрометний стендап-комік, краще підготуватися заздалегідь. Дратівливі питання зазвичай одні й ті ж, так що можна придумати на кожен по дотепному відповіді і видавати його кожен раз, як хтось ступає на слизький ґрунт безтактності.

– Чому ти не заводиш дітей?

– Знаєте, сама себе весь час запитую, чому б мені не завести дітей. Але в підсумку не можу з собою домовитися, сварюся і навіть перестаю сама з собою розмовляти.

Мабуть, доведеться ще трохи почекати, інакше нам з собою доведеться розлучитися на цьому грунті.

6. Прямо позначте своє невдоволення

Є питання, дратівливі вас, але в цілому пристойні, а є відверто безтактні. І якщо мова йде про останній варіант, наберіться сміливості і окресліть межі дозволеного так, щоб ваші слова не можна було трактувати двозначно.

– Ти погано виглядаєш, чимось xвopiєш?

– Сумніваюся, що це питання доречне. Стан здоров’я я готовий обговорювати тільки з лікуючим лікарем.

7. Ігноруйте питання

Цей варіант вимагає від вас деяких акторських здібностей. Продовжуйте бесіду , ніби не почули питання. Коли співрозмовник повторить його, продовжуйте гнути свою лінію. Рано чи пізно йому набридне.

Якщо вам здається, що ви не впораєтеся, йдіть від питання в прямому сенсі слова. Скажіть, що вам треба відлучитися на хвилинку. Повертайтеся з заготовленої темою для розмови.

– Коли ти нарешті одружишся на Маші?

– Вибачте, я на секунду.

8. Отзеркальте чужу нетактовність

Ви, звичайно, вихована людина і не хочете грубіянити у відповідь на непрохані питання . Але деякі люди в своїх проявах цікавості не здаються навіть після того, як випробувані всі попередні способи. В цьому випадку трохи агресії не зашкодить.

Правда, краще не шукати уразливості співрозмовника, щоб вдарити якомога болючіше – навіщо вам опускатися на його рівень? Він сам дає вам зброю – своє питання. Просто поверніть його в формулюванні, яка виведе питається на чисту воду.

– Коли ти вже зробиш нормальну стрижку?

– Чи вірно я розумію, що ти вважаєш мою стрижку невдалою і полегшує, що я повинна підлаштовуватися під твій смак, а не під свій?

Джерело.

Related Post

facebook