fbpx

Як поліпшити відносини в шлюбі: п’ять порад психолога

Наше життя складається з відносин – від народження і до cмepтi. Відносини впливають на нас, за допомогою відносин ми впливаємо на інших. Ми сформовані певним чином, певними людьми.

Сформовано наші бажання, очікування від себе і від чоловіка (дружини) – і весь цей згусток ми приносимо в своє сімейне життя.

Про це розповів психолог В’ячеслав Халанський і дав п’ять порад, як поліпшити відносини в шлюбі.

Якщо між подружжям немає глибоких (з розумінням позиції іншу) відносин, то, швидше за все, вони будуть віддалятися один від одного. Можливо, з’явиться образа і розчарування, каже психолог.

Що таке відносини і чому вони перестають розвиватися в шлюбі:

1. Бути у відносинах означає дозволити бути інакше, визнавати (цінувати, поважати) його таким, яким він є, звернутися до нього і дозволити йому впливати на нас. Саме так виникають почуття до іншої людини.

Якщо ми не дозволяємо бути чоловікові (дружині) таким, яким він є, і хочемо змінити його відповідно до наших очікувань, тоді він (вона) стає менш цінним для нас.

Потім ми закриваємося в своїх очікуваннях (образах) і не дозволяємо йому (їй) впливати на нас. В результаті зв’язок поступово слабшає.

Читайте також: НАЙНЕСПОДІВАНІШІ ПРОДУКТИ, ЯКІ ВБUВAЮТЬ НАШІ ЗУБИ

2. Ставлення до себе впливає на ставлення до чоловіка (дружини).

Наприклад, батько в дитинстві хотів, щоб ви виконували його вказівки. Одного разу він попросив вас прибрати вдома. Ви старанно прибирали кімнату, тому що хотіли порадувати батька.

Але зайшовши в кімнату він сказав: “А чому ти не прибрав там і там?” Ви відчули знецінення, образу. Ви не змогли “перестрибнути” задану планку.

Так поступово формуються завищені вимоги до себе, людина стає перфекціоністом з постійним відчуттям незадоволеності собою і життям в цілому.

Що найцікавіше, подібне запити можуть сформуватися і по відношенню до дружини (чоловіка). Подібне ставлення, знецінюються. Воно не дозволяє іншому бути таким, яким він є. Звідси постійна незадоволеність (ненасищаемость) відносинами.

3. Відносини вимагають виявлення цінності чоловіка (дружини).

Що ми цінуємо, тому і приділяємо час. Цінність для відносин – як бензин для машини. Цінність зачіпає нас і приводить в рух.

Наприклад, ви хочете купити спортивний велосипед. Знаходьте в інтернеті модель, яка відповідає вашому внутрішньому очікуванню. Що ви робите? Ви кілька разів на день переглядаєте інформацію про нього, говорите про це з друзями. Ця цінність привела вас в рух.

Щоб відкрити цінність відносин з чоловіком (дружиною), задайте собі питання: “Що цінного є в моїй дружині (моєму дружині)?”, “Що він може робити добре?”, “Які якості мене в ньому залучають?”.

4. Відносини вимагають часу

Зверніть увагу, на що у вас найбільше йде часу. Запитайте себе: “Чому я витрачаю на це час?” Якщо цінність подібна харчування для тіла, то час – подібно до вогню, на якому ви хочете приготувати собі їжу. Борщ неможливо зварити за п’ять хвилин, потрібні певні умови.

Час – це умова для відносин. Спробуйте провести зі своїм чоловіком (дружиною) вечір, не заглядаючи при цьому в Facebook, не перевіряючи електронну пошту, а уважно слухаючи і намагаючись зрозуміти його (її) точку зору. Зверніть увагу на свої почуття.

5. Відносини вимагають персональностi

Наша персональнiсть проявляється тоді, коли ми говоримо про свої почуття. Для цього важливо розуміти, що ви відчуваєте. Перехід на когнітивний рівень (коли ви говорите “Я думаю …”) не дозволяє розвивати чутливий контакт.

Звернення до почуттів між подружжям перетворює відносини в танець, узгоджений такт. Почуття – це замкова щілина в двері вашого серця. Там, де є почуття, з’являється життя, посилюється довіра. А де є сухі судження і розуміння без співпереживання, там мало довіри і життя.

Отже, як поглибити відносини між подружжям:

1. Почати вирощувати почуття до чоловіка (дружини) через визнання його (її) цінності, права бути таким, яким він (вона) є, і дозволяючи впливати на своє життя і почуття.

2. Пам’ятати про те, що ставлення до себе впливає на ставлення до дружини (чоловіка). Важливо відокремити особисту позицію від тієї, яку нав’язали друзі, батьки.

3. Пам’ятати про те, що цінність відносин у подружньому житті завжди можна відновити. (Міст, що веде до іншого, вже був і завжди є тут. А тепер я на нього вступаю).

4. Приділяти відносинам час, яке відновлює втрачену цінність цих відносин. Час є головною умовою для відновлення цінності, а в цінності багато почуттів, багато хорошого.

5. У хороших відносинах завжди багато персональностi. Я кажу: “Я відчуваю, що ти сумуєш” або “Я відчуваю, що тобі добре …”, “Що з тобою?”, Або “Що ти відчуваєш?”.

Така персональнiсть, як вогонь під час холоду, зігріває нас і дозволяє нам наблизитися один до одного, щоб гріти, не обпалюючи, даючи тим самим почуття життя. І тоді наше життя стає хорошою.

Джерело.

You cannot copy content of this page