fbpx
Breaking News
Серйoзні стосунки, нe для них: Цuм знaкам зодiаку непoгано живeться в холoстяцькому статусі
Я росла в сім’ї, де конфлікти було прийнято вирішувати без крuків, і тим більше без рукoприклaдствa: цікава історія про те, як я врятувала незнайому пару від розлучення
Якa ж вона розумничка! Оcь, як повинна відповідати мужикам, справжня жінка!
“Часник – зимовий рятівник”, – любила казати бабуся, а на столі завжди стояло блюдце з гостро-гіркими, але такими вітамінними зубочками. Ми з бабусею заплітали часник у косички, а потім я, ставши на стілець, розвішувала їх під стелею кухні. Це був такий наш ритуал, якого я чекала, щойно починали облітати з дерев перші золоті листочки. Та часник можна зберігати не тільки в косичках. Є і інші способи висушити і зберегти його, щоб спеція не розгубила свої корисні властивості. Ділимося найправильнішими методами!
Які молодці! На Вінниччині, у селі Іванів, вже стала традицією масова ранкова шкільна руханка: енергетичний заряд, бадьорість і  краща продуктивність дітям і вчителям забезпечені!
Суспільство
Як повернути гроші, витрачені на навчання на контракті: інструкція

Батьки українських студентів, які оплачували їм контрактну форму навчання, можуть повернути свої гроші, передає Обозреватель.

“Це називається податкова знижка, це право передбачено в статті 166 Податкового кодексу України. Кожен із нас отримує зарплату, і четверта частина цієї плати сплачується на підприємстві, де ми працюємо (мова йде про будь-якій формі власності) як податок до бюджету. Саме ці гроші можна повернути протягом наступного року, якщо вони були витрачені на власне навчання або свою дитину, або дружини, або батька. якщо зарплата 5 тис. грн, то за рік набігає податку 13 тис. грн, якщо працює двоє батьків, то цифра збільшується вдвічі”, – розповів адвокат Лаврентій Царук.

Читайте також: «Укрзалізниця» взагалі очманіла»: пасажири обурюються розцінками на «послугу» у вагоні

За словами юриста, держава робить компенсації за попередній рік, тому протягом року потрібно здійснювати платежі за навчання і збирати квитанції.

“Робиться податкова інспекція – треба прийти протягом наступного року з квитанціями в податкову, зараз вони створили сервісні центри за місцем проживання, принести платіжку, що ти заплатив гроші за навчання, і тобі протягом півтора місяця повернуть гроші”, – пояснив він.

Водночас юрист наголосив, що повернути гроші можна тільки за витрати, зроблені в попередньому році, в наступні роки це право не переноситься.

Читайте також: З 2019 року пологи офіційно стануть платними

“І тут важлива хитрість. Навчальний рік складається з чотирьох семестрів: два семестри в одному році і два – в іншому. Платити можна за весь рік, а можна попросити платити посеместрово. І це буде краще, тому що якщо заплатиш за весь рік, то повернуть тільки половину, а інша половина згорить. Тому повертаються тільки витрати, які зробив у попередньому році”, – додав Царук.

Також він зазначив, що компенсацією можна повністю перекрити всі витрати на навчання.

“Є інші хитрощі – треба контракт з початковим установою укласти таким чином, щоб половину платив батько, а іншу – мати. Якщо студент вчиться, наприклад, на другому курсі, вузи йдуть назустріч, треба прийти в деканат і попросити переписати контракт, щоб платником були батьки”, – запевнив він.

Читайте також: На що в Україні вигідно брати кредит: пояснення економіста

Окремо Царук назвав список документів, які потрібно мати для оформлення компенсації: свідоцтво про народження дитини (щоб довести державі, чия це дитина), паспорт, ідентифікаційний код батьків і дитини, договір про навчання, платіжки за навчання, довідка про доходи (що і зарплати дійсно вичитувались податки) і довідка з банку про картковий рахунок (куди повинні повернути гроші).

Related Post