fbpx
Україна
Як російські бізнесмени маскують свій бізнес в Україні

Попри численні санкції, в Україні немає заборони для російського бізнесу брати участь в українських державних тендерах.

Деякі бізнесмени, щоб привертати менше уваги та продовжувати заробляти в Україні, просто маскуються під таких, що не мають стосунку до країни-агресора. Це можна прослідкувати на прикладі свіжого тендеру “Київського метрополітену”.

Метро Києва – Виноградар

“Київський метрополітен” провів тендер на розробку проекту нової гілки метро на один із віддалених житлових масивів столиці – Виноградар. Поки у цей спальний район ходить лише наземний транспорт.

На тендер прийшли три компанії. Переможцем визнали фірму “Київметропроект”. Вона запропонувала спроектувати нову гілку за найменшу суму – 141 мільйон гривень.

Проект фінансується з двох джерел: за рахунок власних коштів метрополітену – тобто грошей, зібраних із пасажирів та реклами, а також із бюджету міста Києва – тобто платників податків.

Росіянин під американським прикриттям

Ще за три місяці до оголошення тендеру фірма “Київметропроект”, яка зрештою його виграла, перебувала у власності російського Інституту “«Мосметропроект”, заснованого міністерством майнових відносин Росії.

Однак напередодні українського державного тендеру московський інститут нібито продав свою київську фірму американській компанії Valart Engineering.

Кінцевий власник американської фірми – російський бізнесмен Валерій Абрамсон. Тепер Валерій Абрамсон освоїть мільйони українських бюджетних гривень.

У “Київметропроекті” визнають, що, попри американське маскування, їхнім кінцевим бенефіціаром є російський бізнесмен.

Читайте також: У ХМЕЛЬНИЦЬКОМУ ЕФЕКТНО ЗІРВАЛИ КОНЦЕРТ ПОТАПА ТА НАСТІ КАМЕНСЬКИХ

Джерело.

Related Post