fbpx

Як в Україні хочуть вважати абонплату на газ

Сім’я в столиці, яка спалює взимку 100 кубометрів газу на місяць, повинна платити 687 гривень, а після введення абонплати – 638,2 гривні, пише «Сегодня».

“Комісія визначає тільки 13% в структурі ціни на газ – витрати на транспортування і розподіл”, – пояснює глава НКРЕКУ Дмитро Вовк. Зараз українці платять за кожен кубометр блакитного палива 6,8 гривні.

Чиновники пропонують розділити тариф – за кожен використаний кубометр платитимуть шість гривень + незалежно від обсягів споживання фіксовану суму ( “абонплату”). При цьому Вовк зазначає: в постанові слово “абонплата” жодного разу не згадується, нововведення називають “платою за транспортування і розподіл”.

“Споживачі завжди оплачують за транспортування і розподілу, і зараз це є в тарифі. У структурі ціни їх частка займає всього 13%. Це 80 копійок за кубічний метр. Закон ” Про ринок газу “передбачає оплату всіх послуг як за потужність. за транспортування як за потужність, за зберігання як за потужність, за розподіл як за потужність”, – розповідає в НКРЕКУ.

Введення оплати за потужність ( “абонплати”) – питання вирішене законом. Зараз чиновники обговорюють, як її рахувати. Якщо за діючою методикою, яку планували впровадити ще в квітні цього року і яка до цих пір залишається єдиною затвердженою, все залежить від максимальної потужності лічильника, в новій постанові пропонують більш вигідні для споживача умови.

Близько 70% українських сімей використовують газ тільки для приготування їжі. Газова плита споживає в середньому 1,2 кубометра в годину . А пропускна здатність лічильника G1,6 – 2,5 кубометра. Лічильника з потужність менше не буває. Тобто українець за старою методикою міг використовувати потужність в 1,2 кубометра, а платити як за потужність в 2,5 куба .

У новій методиці пропонують для всіх, у кого з газових приладів є тільки плита, вважати за потужністю не 2,5 кубометра, а 1,2 куба. Для прикладу, за старою методикою з лічильником G1,6 і газовою плитою довелося б в столиці платити абонплату в 29,3 гривні, за новою ще незатвердженої методикою – 11,48 гривні.

Так, сім’я, яка витрачає п’ять кубометрів газу на місяць, зараз платить 34,3 гривні, а за новою методикою буде платити – 41,48 гривні (30 гривень за газ і 11,48 гривні абонплати).

“Лічильник дійсно залишиться критерієм діапазону потужності, але якщо людина хоче замовити потужність, наприклад, полкуба на годину – таких лічильників немає.

Він просто встановлює засіб дистанційного обліку даних і може платити за замовлену потужність”, – пояснюють в комісії. Правда, за такий пристрій доведеться платити з власної кишені.

Читайте також: З 16 ПОВЕРХУ ВИПАЛА ТРИРІЧНА ДИТИНА

А ось для тих українців, які використовують газ для опалення, абонплата вигідна. Наприклад, власникам лічильника G4 вважатимуть потужність в 4 кубометри на годину. У Києві з таким лічильником абонплата складе 38,2 гривні (без ПДВ).

Так, зараз сім’я в столиці, яка спалює взимку 100 кубометрів газу на місяць, повинна платити 687 гривень, а після введення абонплати – 638,2 гривні.

You cannot copy content of this page