fbpx

Як зрозуміти по плачу, чого хоче дитина

Коли дитина плаче, вона хоче нам щось сказати. Як дізнатися по плачу, що просить дитина?

За плачу новонародженого досвідчена мама може визначити його причину. Вона може вже відрізнити плач голодної дитини від плачу через біль або будь-яких незручностей.

Звичайно, це приходить з досвідом. Але що робити новоспеченої мами, якщо заплакав її первісток? Як дізнатися, що малюк просить?

  • Закличний плач

Малюк кричить 5-6 секунд, потім робить паузу на 20-30 секунд, чекаючи результату. Потім малюк знову починає кричати, приблизно секунд 10 секунд, і знову затихає.

Ця циклічність повторюється кілька разів, при цьому, період плачу малюка наростає, поступово збільшується за часом, поки не переходить в суцільний.

Читайте також: СІК ЯКОГО ФРУКТА ДОПОМАГАЄ ШВИДКО ВІДНОВИТИ СИЛИ

  • Мама, я зголоднів!

Починається з призовного плачу. Якщо мама підійшла і взяла дитину на руки, але не запропонувала груди, то плач переходить в сердитий крик з пошуковими рухами головою.

Причому, коли малюк намагається щось знайти, в цей момент він затихає ненадовго. Якщо мама і після цього не дає груди, то плач переходить в істеричний, захлинається крик.

Перше правило: якщо дитина заплакала, його необхідно взяти на руки і дати груди. А якщо він заплакав, перебуваючи на руках, треба запропонувати йому груди і покачати його.

  • Плач при бoлях

Досить рівний безперервний плач. Цей вид плачу протікає з відтінком страждання і безвиході. Періодично виникають сплески відчайдушного крику, які, мабуть, відповідають посиленню бoльoвих відчуттів у крихти.

  • Плач при eкcкpeцiї

Eкcкpeція – виведення з opгaнізмy відходів, що утворилися в ході мeтaбoлiчних процесів. Цей плач нагадує більшою мірою писк або пхикання, яке може перейти в крик безпосередньо перед моментом ceчовипускання, якщо мама не розуміє, що хоче зробити малюк.

  • Мама, я хочу спати!

Досить рівне пхикання, походи на скаргу. Супроводжується позіханням і частим закриванням очей.

Крім вище перерахованого, в плачі немовля може відображати різні емоційні переживання – образу, скаргу, тривогу, душевне страждання, безнадійність.

Якщо дитина не заспокоюється або відмовляється взяти груди, а ти не можеш зрозуміти причину плачу, – спробуй поміняти пелюшки, якщо він вже все зробив самостійно; спробуй покачати малюка і укласти його спати.

І найголовніше – намагаючись заспокоїти дитину, ти сама повинна бути спокійною. Досить часто діти плачуть реагуючи на подразнення і нервозність мами або недоброзичливо обстановку в сім’ї.

Джерело.

You cannot copy content of this page