fbpx

Яке свято 26 липня: що потрібно обов’язково зробити в цей день, чого не можна робити

У цей день православна церква святкує «Собор Архангела Гавриїла». Інші назви свята: «День Архангела Гавриїла», «Гаврило», «Гавриїл», «Степан Савваіт».

Якщо жито до цього дня вже достигло, селяни робили зачин жнив. Джерело

Сьогодні наші предки ще з ранку вирушали в поле на жнива. Вважається, що на допомогу їм приходить Архангел Гавриїл, дарує полям силу небесну, оглядає їх.

Тому перед тим, як починати працювати предки просили допомоги в Божої Матері. Просили її, щоб послала сил працівникам, щоб встигли до дощів зібрати врожай. До цього дня якраз встигало жито.

Перший сніп повинна зрізати найстарша жінка в сім’ї, передати незаміжнім дівчатам, а вони вже прикрасять його стрічками, який взяли з коси. Потім сніп несли додому з піснями.

Перший сніп дуже шанували, ставили біля ікон, вважали, що у нього велика сила, і він може вилікувати від різних хвopoб. Його давали як корм хворим тваринам, птахам, а зерна настоювали чаєм для членів сім’ї.

Ще сьогодні слід спекти особливий хліб, у вигляді хлібного колоса. Його повинні з’їсти тільки члени сім’ї, а крихти не викидати, їх треба додавати у каші.

Селяни влітку працювали в полях, дуже втомлювалися, боліла спина й голова. Тому плели цілющі вінки і пояси, які носили в поле. Ще намагалися полежати в соломі, щоб позбутися хвороб.

В Степанів день було прийнято задобрювати польовика – це міфічна істота, дух полів. Для цього залишали у першій зажинці в тарілці молоко з хлібом, а в останній – кашу з маслом.

Інакше він може розсердитися, перемішати посіви, згноїти зерно. Ще є повір’я, що треба послухати гомін в трубі. Вірили, що покійники спускаються на землю, щоб провідати рідний дім, а сповіщають про це гулом в трубі.

Три рази перехрестіться і поставте зайвий прилад на стіл, чарку з окрайцем хліба. А от якщо сьогодні у ваш будинок залетить метелик, то це до удачі.

Читайте також: – У неї навіть дитина якась неправильна! – Не вгамовувалася свекруха

Чого не можна робити 26 липня

Ходіть обережніше, якщо три рази спіткнетеся, коли будете переступати поріг, то це дуже погана прикмета і краще з дому не виходити.

Сьогодні також не можна працювати. Це повір’я походить від того, що наші предки вважали, що Гавриїл завідує громами і може спалити копицю, якщо працювати.

Приказки і прикмети

  • Якщо протягом дня 26 липня суха погода, то і осінь буде тепла, якщо ж ллють дощі – врожай може загинути.
  • Урожайний рік грибів обіцяє навала мошкари в Степанів день.
  • За прикметами, гарна погода очікується, якщо бджоли летять з полів.
  • Урожай жита передрікає велика кількість малини.
  • Хмари колір змінили – треба чекати зміни погоди.
  • Задощило – до неврожаю.
  • Хорошу погоду пророкує риба, б’є хвостом.
  • Згідно з прикметами, якщо 26 липня наспіло жито, значить, прийшла пора йти за підберезниками.

В день Архангела Гавриїла треба прислухалися до гулу в трубі. У народі вважалося, що в цей день нeбiжчuкu спускаються на землю, щоб провідати рідні домівки і трубним гулом сповіщають про це.

Потрібно тричі перехреститися і поставити зайвий прилад на стіл, а також чарочку, накриту окрайцем хліба.
Якщо 26 липня в будинок залетів метелик, за прикметами це знак наближення удачі.

You cannot copy content of this page